ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עיריית שדרות נגד עו"ד ברוך טופז-כונס נכסים :

החלטה בתיק רע"א 2631/04

בפני: כבוד הרשם עודד שחם

המבקשת:
עיריית שדרות

נ ג ד

המשיבים:
1. עו"ד ברוך טופז-כונס נכסים

2. משכן בנק הפועלים למשכנתאות בע"מ

3. גבריאל נחמיאס

4. אליאס יהודאי

5. שושנה יהודאי

בקשה להארכת מועד הפקדת עירבון

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

בפניי בקשה להארכת מועד להפקדת ערבון. בבקשה מפורטת יריעה של עובדות, מהן עולה כי חופשות של גורמים שונים שטיפלו בעניין חברו לאי הפקדת ערבון במועד. הטיפול בבקשה התעכב, לאחר שלא הומצאה למשיבים במועד. בין היתר, אף נתבקשה הבהרה, שלא היתה נחוצה. התוצאה היא, כי רק עתה ניתנת החלטה בעניין זה, אשר מן הראוי היה שימוצה לפני זמן ניכר. יש להוסיף ולהעיר, כי המדובר בגלגול שלישי של ההליכים המקדמיים בתיק זה, אשר הוגש עוד לפני כחצי שנה, ועד עתה לא הסתיימו בו ההליכים המקדמיים.

לגופם של דברים, הגישה הכללית לעניין בקשות מסוג זה היא מקלה, שכן בדרך כלל נוטה בית המשפט להעדיף את עניינו של בעל דין במיצוי זכותו להליך ערעורי, אם אין בכך פגיעה בעניינו של בעל הדין שכנגד לכך שיינתן ערבון הולם לחיוב אפשרי בהוצאות. עם זאת, מביא בית המשפט במכלול שיקוליו את אינטרס בעל הדין שכנגד בכך שההליך יסתיים במהירות סבירה.

תיק זה נמצא על גבול הפגיעה המותרת במשיבים, בכל הנוגע לאינטרס האחרון. הקושי לעניין זה עולה, בשים לב לכך שהבקשה אינה נתמכת בתצהיר מפורט. עם זאת, ניתן להעתר לבקשה, ולהורות על מתן אפשרות אחרונה בהחלט למבקשת להפקיד ערבון. הערבון יופקד תוך 7 ימים מקבלת החלטה זו, ובהם ימי פגרה, ולא – יידחה ההליך, בלא צורך בכל הודעה נוספת. המבקשת תישא בהוצאות המשיבים בבקשה זו בסך של 2,000 ₪. לסכום זה יש לצרף מע"מ כחוק וכן הפרשי רבית והצמדה עד ליום התשלום בפועל. החלטה זו תועבר לצדדים ללא דיחוי באמצעות הפקסימיליה.

ניתנה היום, יג' בתשרי התשס"ה (28.9.04).

עודד שחם, שופט
ר ש ם


מעורבים
תובע: עיריית שדרות
נתבע: עו"ד ברוך טופז-כונס נכסים
שופט :
עורכי דין: