ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דרור יעקובוביץ נגד אתרים בחוף תא חברה לפתוח אתרי תיירות בתא יפו בעמ :


בפני כבוד השופט יעקב שקד

מבקש

דרור יעקובוביץ

נגד

משיבה

אתרים בחוף תא חברה לפתוח אתרי תיירות בתא יפו בעמ

החלטה

1. הנתבע עתר בבקשה ליתן הוראות למומחה בית המשפט, שמאי מקרקעין, מר טובי פרי, לערוך שמאות חלופית בהתאם למתווה שערך שמאי מטעמו.

בבקשה מציין הנתבע כי בית המשפט (מותב קודם – כבוד השופטת לימור רייך) מינה את המומחה למרות התנגדותו על מנת לשום את הפיצויים המגיעים לו ככל שתתקבל תביעת פינוי שהוגשה בתיק, לפינויו ממוסך בו הוא מחזיק.

2. לטענת הנתבע, אחד מטיעוניו הינו שהתובעת כרשות ציבורית אינה יכולה להפלות בינו לבין אחרים וכי התובעת התקשרה עם בעל מוסך סמוך והגיעה עימו להסדר מסויים של חלוקת דמי שכירות.

הנתבע מציין כי הוא מסכים להתקשר עם הנתבעת בהסכם זהה ולכן הוא זכאי לקבל מאת התובעת הסדר דומה.

לדבריו פנה למומחה בית המשפט כי יתייחס לדבר, אך נענה בשלילה.

3. התובעת הגישה תגובה, בה היא מתנגדת לבקשה. הנתבע לא ניצל את זכותו להגשת תשובה.

4. לאחר עיון בבקשה ובתגובה, דעתי הינה כי דין הבקשה דחיה.

5. עיון בהחלטת מינוי המומחה (שהוחלף לאחר מכן), מיום 9.10.13, מגלה כי זה מונה "לצורך מתן חוו"ד בשאלות השנויות במחלוקת בין הצדדים שלפני והערכת שווי זכות הדיירות של הנתבע...".

6. שני הצדדים הגישו חוות דעת מומחים / שמאים מטעמם. מומחה התובעת לא התייחס לחלופת הפיצוי / תשלום של המוסך השכן (אינג' ושמאי חיים גלצנר) ואילו מומחה הנתבע התייחס למתווה זה, כמתווה חלופי.

פשיטא, אין מחלוקת שמאית בין בעלי הדין בקשר למתווה חלופי זה, ולכן אין צורך גם בהכרעת שמאי בית המשפט, בהעדר מחלוקת שמאית בהקשר זה. זאת, מבלי שאחרוץ דיעה האם המדובר בכלל בענין שמאי אם לאו.

7. לפיכך הבקשה נדחית. הנתבע ישלם לתובעת הוצאות הבקשה בסך 2,000 ₪.

ניתנה היום, כ"ז ניסן תשע"ד, 27 אפריל 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: דרור יעקובוביץ
נתבע: אתרים בחוף תא חברה לפתוח אתרי תיירות בתא יפו בעמ
שופט :
עורכי דין: