ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דב קלוין לוין נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד השופט אברהם טל - נשיא

העותר
דב קלוין לוין

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר
נוכחים:
העותר ובא כוחו עו"ד שי ברק
ב"כ המשיב עו"ד אפרת הרוש

פרוטוקול

ב"כ העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגישה כתב תשובה. העותר ממתין לסיום ההליך המינהלי שנמצא בשלביו הסופיים. בכפוף להיעדר שינוי נסיבות וסיום כל הבדיקות במהלך חודש מאי ייצא לחופשה.

ב"כ העותר: עיינתי בכתב התשובה. העותר שפוט לשנה בגין עבירות מס. תקופת השליש שלו כבר חלפה והוא מרצה בתקופת השליש, ועדת שחרורים היתה ב- 10.3 וביקשתי דחיה בכפוף לכך שייצא לחופשה. התשובות של חברתי לא מתיישבות עם המידעים, כשהיינו באותה ועדה לא היו מידעים ולכן הגשנו את אותה עתירה דחופה שביקשה יציאה קצרה לחופשה כדי שיוכל להיפגש עם נציג טיפול, העתירה נדחתה ליום 2.4.14 וביהמ"ש לא הקדים את הדיון משיקולי העומס, ולכן ב- 2.4 ביקשנו דחיה נוספת והדיון נדחה למאי. אם ייצא לחופשה במהלך מאי למעשה הועדה תוכל להתקיים ביוני כי אין טעם לבדוק שתהיה תוכנית טיפולית בעתיד, אותן עבירות הן משנת 2003 והעותר מסיים תוכנית טיפולית.
בהמשך לתגובת חברתי מיום 13.4, פנו לעותר נציגי שב"ס ערב ליל הסדר וביקשו ממנו כתובות ערבים, העו"ס הבטיחה לו שייצא והגשתי בקשה בשמו, הבדיקות הסתיימו ויש ערבים ולמעשה לא היתה מניעה להוציאו גם בליל הסדר.

החלטה

העותר מרצה שנת מאסר בגין עבירות מס והוא מבקש לצאת לחופשות כבר בחודש אפריל 2014 על מנת שיוכל להתייצב בפני ועדת שחרורים בחודש מאי 2014 לאחר שיצא לחופשה והוכנה עבורו תוכנית טיפולית.
המשיב מתנגד לעת הזו להוצאת העותר לחופשות שכן טרם הסתיימה הבחינה של בקשתו, לאחר שלאחרונה הוסרה המניעה מהוצאתו לחופשות.
לאחר שעיינתי בעתירה ובכתב התשובה ומאחר ולעת הזו אין מניעה ידועה להוצאת העותר לחופשות וכדי לא לסכל את בקשת העותר לשחרור על תנאי, יעשה המשיב הכל כדי להוציא את העותר לחופשה עד סוף חודש אפריל 2014 ואם לא יצליח לעשות כן, עד מחצית חודש מאי 2014 בתנאים שייקבעו על ידי המשיב ו/או משטרת ישראל.

ניתנה והודעה היום, כ"ג ניסן תשע"ד, 23 אפריל 2014, במעמד ב"כ הצדדים והעותר.

אברהם טל, שופט
נשיא

הוקלד על ידי טלי שמואל


מעורבים
תובע: דב קלוין לוין
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: