ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סיגל שירזי נגד אתר בידור בע"מ :


בפני כבוד השופטת אורלי מור-אל

מבקשת (תובעת)

סיגל שירזי

נגד

משיבה (נתבעת)

אתר בידור בע"מ

החלטה

לפני בקשת התובעת לפטור אותה מתשלום חלקה בשכר טרחת המומחה מטעם בית המשפט ולהשית את מלוא שכר הטרחה על הנתבעת.

הבקשה מושתתת על חסרון כיס. התובעת טוענת , כי פוטרה מעבודתה, כי הכנסות המשפחה הן קטנות, חשבון הבנק נמצא ביתרת חובה של למעלה מ- 27,000 ₪ והמבקשת אמורה לשלם הלוואות אותן נטלה.

הנתבעת מתנגדת לבקשה וטוענת, כי לא מתמלאים התנאים לפטור את המבקשת מתשלום חלקה בחוות הדעת, מה גם שחוות דעת המומחה מ טעם בית המשפט נקבעה לבקשת המבקשת עצמה שסירבה למיצוע הנכויות שהציע בית המשפט.

אני מסכימה עם ב"כ המבקשת שסירובה של המבקשת למיצוע הנכויות אינו צריך לעמוד כנגדה במסגרת בקשה זו, יחד עם זאת בחינת טענות המבקשת והמסמכים שצורפו, אינה מצדיקה לפטור את המבקשת מתשלום חלקה בשכר טרחת המומחה ואפרט.

המבקשת טענה, כאמור, כי פוטרה מעבודתה לאחר 17 שנות עבודה. לבקשה צורף מכתב פיטורין מחודש פברואר 2014, בו נרשם, כי המבקשת מתבקשת שלא להגיע עוד לעבודתה החל ממרץ 2014 , וכי המעביד מתחייב לשלם לה את כל הכספים המגיעים לה על פי דין. מטענות המבקשת כמו גם, ממכתב הפיטורין שצורף עולה, כי מדובר בפיטורים על ידי המעביד, לפיכך יש להניח, כי מגיע למבקשת סכום לא מבוטל בגין פיצויי פיטורים ושאר תשלומים על פי דין. על אף האמור, בתדפיס חשבון הבנק שהוצג שהינו מחודש פברואר 2014, אין כל ראיה בנוגע לתשלומים ששילם המעביד, בין כמשכורת אחרונה ובין כתשלומים המגיעים על פי דין.

יתירה מזו, המבקשת מציינת בבקשתה, כי בעלה הינו עצמאי והכנסתו קטנה, על אף האמור לא הובאו כל מסמכים או ראיה מהימנה אחרת בנוגע לתקבולי הבעל מעבודתו, בין מסמכים מרשויות המס ובין מסמכים מהימנים אחרים. אמנם בחשבון הבנק ישנם תקבולי שיקים שנטען שהם מעבודת הבעל, אך כעצמאי, לא מופרך לחשוב שהוא מקבל במסגרת עבודתו גם כספים במזומן שאינם באים לידי ביטוי בחשבון העו"ש.

בתדפיס חשבון הבנק שצורף ניתן להיווכח בתשלומים של מאות שקלים לחברות הסלולר, כמו כן, תשלומים לשירותי הלוויין ואף מנוי במפעל הפיס.

המבקשת לא התייחסה בתצהירה לאפשרות להיעזר בבני משפחה לעניין גיוס חלקה בשכר טרחת המומחה.

אכן, תדפיס חשבון הבנק מצביע על חובות של המבקשת ועל יתרת חובה גדולה בחשבון העו"ש, אך לא שוכנעתי, כי נפרסה התמונה המלאה בנוגע למצבה הכלכלי של המשפחה.

בנסיבות אלה, כאמור, איני מוצאת לנכון לפטור את המבקשת מתשלום חלקה בשכר טרחת המומחה.

בנסיבות, אין צו להוצאות.

מאחר שטרם התקבלה חוות דעת מומחה בית משפט, אין טעם של ממש בקיום ישיבת קדם המשפט הקבועה בתיק ביום 30/4/14, לפיכך הדיון נדחה לקדם משפט ליום 10/9/14 שעה 10:00.

המזכירות תודיע בדחיפות לצדדים.

ניתנה היום, כ"ז ניסן תשע"ד, 27 אפריל 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: סיגל שירזי
נתבע: אתר בידור בע"מ
שופט :
עורכי דין: