ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דוד רזיאל נגד חממי משה :

6


בתי המשפט

בית משפט לתביעות קטנות כפר סבא

תק 000542/09

בפני:

שופט: גדול דוד

תאריך:

13/05/2009

בעניין:

דוד רזיאל

תובע

נ ג ד

1. משה חממי

2. כלל חברה לביטוח בע"מ

נתבעים

פסק דין

1. התובע דוד רזיאל הגיש תביעה קטנה כנגד הנתבע משה חממי וכנגד הנתבעת 2 – המבטחת של הנתבע (להלן: "כלל").

2. בכתב התביעה עותר התובע כי ביהמ"ש יחייב את הנתבעים לשלם לו סך של 3,581 ₪ (להלן: "סכום התביעה").

3. ביום 5.8.08 אירעה תאונה בה היו מעורבים רכב פרטי מס' רישוי 27-081-20 (להלן: "רכב התובע"), אשר היה נהוג ביום התאונה ע"י התובע, אך לא בעת התרחשותה.

4. מאידך, בתאונה היה מעורב רכב מס' רישוי 66-702-70 (להלן: "רכב הנתבע"). רכב זה היה מבוטח ביום התאונה כלל בפוליסת ביטוח תקפה המכסה את אחריותה כלפי צד ג'. רכב זה היה נהוג ע"י הנתבע.

5. בישיבת יום 3.5.09 הופיע התובע וטען כי הגיע לבית מדרש ברח' הרצל בראש העין. הוא החנה את רכבו במגרש חניה סמוך, יצא ונעל את הרכב ופנה ללמוד.

בעוד הוא לומד, נכנס הנתבע לביהמ"ד ושאל מי פגע ברכבו, ואז התברר לתובע כי הנתבע מייחס לו פגיעה ברכב הנתבע.

הוסיף התובע ואמר כי רכב הנתבע עמד כשחלקו האחורי תקוע בפגושו הקדמי ויוצר זווית קהה. מכאן טוען התובע כי הנתבע נסע, ככל הנראה, לאחור וכך ארעה התאונה.

6. הנתבע טען כי הוא נכנס למתחם ביהמ"ד אך פנה להתפלל תפילת ערבית קצרה ויצא כשהגיע למגרש החניה וראה את רכב התובע מאחריו. הנתבע ספר בחקירתו הנגדית כי יש לו רכב עם בעיות והוא לא ערב את כלל במקרה זה, להבדיל ממקרה אחר בחצר ביתו שאז כן הפעיל את הבטוח.

7. במחלוקת שבין הצדדים אני מקבל את עמדתו של התובע. הוא שאל שאלה מדוע הנתבע לא תבע אותו עד היום על הנזק שנגרם למכוניתו של הנתבע (זאת להבדיל מהפניה של הנתבע לכלל).

התשובה שספק ב"כ כלל דווקא היא זו שהכריעה את הכף לחובת הנתבע.

הנתבע נוהג ברכב חדיש ביותר מס' רישוי עם סיומת 66. חרף התקופה הקצרה שהרכב על הכביש הוא היה מעורב בשתי תאונות, האחת עם רכב התובע והשניה עם עצמו בחצר הבית.

משמע, הנתבע מתקשה, ככל הנראה, בהפעלת רכב חדיש זה וגורם לתאונות.

אם הייתה נכונה גרסת הנתבע עד תום, ועפ"י הגיונו של ב"כ כלל, הוא היה מסתלק מהמקום ובכך פותר עצמו מכל בעיה.

הוא חזר לביהמ"ד, וברר מי זה בעל הרכב המיושן, וסבר שיוכל להוציא מבעל רכב התובע את נזקיו. משעמד התובע על דעתו נסוג הנתבע מעמדתו, ושלם את הנזק לרכבו החדיש מכיסו, ובכך סבר שימלט עצמו מתביעה, כך גם מהתובע.

האחרון לא ותר ולא מוותר, הוא משכנע יותר ועל כן יזכה בתביעתו.

8. אני מחייב את הנתבעים יחד ולחוד לשלם לתובע, באמצעות הנתבעת 2, את סכום התביעה בסך של 3,581 ₪ בלווית ריבית והפרשי הצמדה מיום התאונה 6.8.08 ועד ליום התשלום בפועל, וכן הוצאות משפט בסך של 300 ₪.

ניתן היום י"ט באייר, תשס"ט (13 במאי 2009) בהעדר הצדדים

דוד גדול, שופט