ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין זיאדה עלאוין נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד השופט אברהם טל - נשיא

העותר
זיאדה עלאוין

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר
נוכחים:
העותר ובא כוחו עו"ד אמיר נבון
ב"כ המשיב עו"ד שגיא שגב

פרוטוקול

ב"כ העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגישה כתב תשובה בצירוף מידעים.

ב"כ העותר: עיינתי בכתב התשובה. לא היתה שום כוונה מצד העותר להטריד את חבריי או את ביהמ"ש. זה לא הדברים שנאמרו לו על ידי מי שאמון על ידי גורמי המודיעין שאמר לו תגיש את העתירה. הדבר השתנה כי הוא התחיל לטפל בעניין מול אותו קצין מודיעין ואני מראה לחברי שני תצהירים לגבי סולחות אחרי שנפתחו לו המידעים על סכסוכים שהם במעגל הרחוק של המשפחה, ונעשו סולחנות עוד מזמן והמשטרה יודעת. המידע שהוצג הוא לא מידע של משטרת ישראל.
המידע של משטרת ישראל זה לגבי התיק של האיומים.

ב"כ המשיב: לעותר תיק חקירה תלוי ועומד.

ב"כ העותר: שירות בתי הסוהר אומר שהסיפור הזה לא מתקבל על הדעת וסמיכות הזמנים הזו מוגזמת. העותר מבקש ללכת לשעתיים ולהיות בברית.
העניין קצוב ודחוף ואם היה ניתן לעשות זאת בין כותלי בית הסוהר הוא היה מוכן אבל לא ניתן לעשות זאת בגיל זה, מדובר ביציאה מדודה לתכלית מדויקת . גם באותה סמיכות ומידעים כבר יצא ולא קרה כלום והכל היה בסדר בהנחיית בית המשפט.
באותה עת וגם בעתירה אחרי זה שהיתה על החצי לא עלו המידעים, פעם ראשונה שהגישו אותם זה בפב', פתאום צצו המידעים.
העותר יצא לחתונת אחיו וחזר בזמן.

החלטה

העותר מרצה 50 חודשי מאסר בגין עבירות חבלה ברכב וגניבת רכב וקשירת קשר לפשע, והוא מבקש לצאת לחופשה מיוחדת על מנת להשתתף בברית המילה של בנו שאמורה להתקיים ביום 25.4.14 בצהרים היום בתל שבע.
המשיב מתנגד להוצאת העותר לחופשה המיוחדת וסומך התנגדותו על מידעים חסויים שהוצגו בפני באשר לחשש לשלום העותר ולשלום אחרים אם ייצא לאירוע מאחר וקיים סכסוך בין משפחת העותר למשפחה אחרת.
החשד מבוסס על מידע שאיננו מהזמן האחרון יחסית ואשר לטענת העותר איננו נכון לאור סולחה שנערכה בין המשפחות עוד לפני המידע.
עוד מצביע ב"כ העותר על כך שהעותר יצא לחופשה מיוחדת על מנת להשתתף בחתונת אחיו ביום 22.8.13.
עיון במידע החסוי מעלה כי הוא אכן מעורר חשש לשלום העותר ולשלום אחרים אם ייצא לחופשה בתל שבע ומדובר במידע שהתקבל לאחר שהעותר יצא לחופשה מיוחדת בשל חתונת אחיו.
טענת העותר לפיה נערכה סולחה בין המשפחות המסוכסכות, לטענת המשיב, טרם נבדקה על ידי הגורמים המקצועיים ומשכך לא הגיעה העת להוציא את העותר לחופשה מיוחדת נוספת לאור המידע שהתקבל מאז החופשה הקודמת, גם אם הסתיימה ללא בעיות.
אינני מתייחס לתיק התלוי ועומד נגד העותר שכן מדובר באירוע מחודש אוג' 2013 שטרם הוחלט אם להגיש בקשר אליו כתב אישום חלף חלוף הזמן וחלף הידיעה כי התיק התלוי ועומד מונע מהעותר, בין שאר הנימוקים, לצאת לחופשות, לרבות החופשה המיוחדת.
לאור כל האמור לעיל, אני דוחה את העתירה.

ניתנה והודעה היום, כ"ג ניסן תשע"ד, 23 אפריל 2014, במעמד ב"כ הצדדים והעותר.

אברהם טל, שופט
נשיא

הוקלד על ידי טלי שמואל


מעורבים
תובע: זיאדה עלאוין
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: