ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אהרון צדוק נגד מודיעין אזרחי בעמ :

בפני כבוד השופטת שרה שדיאור

תובעים

אהרון צדוק

נגד

נתבעים

מודיעין אזרחי בעמ

החלטה

בפני מס' בקשות אתייחס מטה.
הבקשה הראשונה להגשת תצהיר גילוי מסמכים לא חתום. אין מקום לאפשר זאת בשל המרחק בין תל אביב לירושלים. תצהיר חתום כשדין יוגש תוך 21 יום.
בפני בית הדין בקשת הנתבעת לאורכה להגשת כתב תביעה שכנגד. בפני התנגדות התובע.
לאחר ששקלתי טיעוני הצדדים מצאתי כי יש לאפשר את הגשת התביעה שכנגד אולם תוך חיוב בהוצאות נוכח המועד בו הוגשה, והאופן בו הוגשה ללא בקשת הסכמת ב"כ התובע וללא תצהיר המאשש את העובדות המפורטות בבקשה לאורכה או מסמך רפואי כלשהו.
אמנם העילה לאיחור בהגשה ואי הגשה בד בבד עם כתב ההגנה, מתוארת בבקשה כנעוצה במצב רפואי של ב"כ הנתבעת, וגם אם בית הדין מאמין כי אכן כך היה,אולם מדובר במשרד גדול ולכן אין די בנימוק זה. מאידך מדובר בחודש וחצי בלבד כך שאין מדובר בזמן ארוך מדי.
העדר פניה לב"כ התובע להסכמה לאורכה ,ראוי היה שתיעשה.
לגופו של עניין יש בתביעה שכנגד רכיבים אשר מצדיקים הגשתה כגון סכומים שנטען כי שולמו ביתר לכאורה. יחד עם זאת יש בה רכיבים אשר על פי הפסיקה אין בהם ממש, לדוגמא – הפקדת ערובה- הפסיקה בעניין זה ברורה ונוקטת עמדה כי סעד זה ימומש במשורה וודאי לא עת לא הוכח ולו ברמז קושי כלכלי. הטענה היא כי הערובה תשמש להרתעה- שלא על פי הפסיקה כלל. על כן יש ממש בטענת ב"כ התובע כי יש לכאורה נסיון הפחדה . זאת גם מבלי להתייחס ל"נזק הלא ממוני "הנתבע בתביעה שכנגד.
נוכח מכלול האמור, הגם שבית הדין מתיר את הגשת התביעה שכנגד, תשלם הנתבעת לתובע הוצאות בסך 1,000 ₪ ובנוסף תשלם שכ"ט ב"כ התובע בסך 1,000ש"ח בצירוף מע"מ. שני הסכומים ישולמו תוך 15 יום ללא קשר לתוצאות ההליך.
כתב התביעה שכנגד הוגש.
כתב הגנה לתביעה שכנגד הוגש אף הוא.

ניתנה היום, כ"ז ניסן תשע"ד, 27 אפריל 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אהרון צדוק
נתבע: מודיעין אזרחי בעמ
שופט :
עורכי דין: