ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שומרה חברה לביטוח בע"מ נגד חסן מסעודין :

בפני כבוד השופט עמית כהן

התובעת
שומרה חב' לביטוח בע"מ

נגד

הנתבע
חסן מסעודין

פסק דין

בהתאם להסכמת בעלי הדין, ניתן בזה פסק דין, על דרך הפשרה, לפי סעיף 79א' לחוק בתי המשפט (נוסח משולב) התשמ"ד – 1984 (להלן: "החוק").
כאמור בהסכמת הצדדים יינתן פסק הדין, בין סכום של 20,000 ₪ ל – 48,000 ₪ בתוספת שכ"ט בשיעור של 15% , כולל מע"מ, מהסכום שייפסק. עוד נקבע כי בית המשפט יקב ע את הסכום לאחר שישמע את העדים.
תחילתם של ההליכים שבפני, בתביעת כספית שהגישה התובע ת על סך של 62,887 ₪, נכון למועד הגשתה ( 22.10.13). לטענת התובעת, ביום 14.5.13 ארעה תאונה בין רכב של מבוטח שלה (להלן: " הקורולה")- מר ולדימיר יסיניק, לבין רכב הנתבע (להלן: "הטנדר"), בצומת גבעתי. לטענתה, הקורולה עצר בצומת כאשר מופע הרמזור היה אדום, המתין להחלפת האור לירוק, החל בנסיעה בכוונה לפנות שמאלה ו הטנדר הגיח מצד ש מאל, נסע ברמזור אדום ופגע בקורולה.
הנתבע טען שהוא נסע בטנדר מכיוון אשקלון לקרית גת, מופע הרמזור בכיוונו היה ירוק, ל פתע הגיח הקורולה לצומת והוא פגע בה.
לדו"ח השמאי אשר הוגש מטעם התובעת צורפו תמונות של הקורולה, מהן עולה שהקורולה נפגעה בדלת שמאל הקדמית (של הנהג).
לאחר שב"כ בעלי הדין הסכימו לקיים ההליך לפי סעיף 79א'. לחוק, נשמעו העדים מטעם הצדדים. מטעם התובעת העידו נהג הקורולה ובנו, אשר היה איתו ברכב. מטעם הנתבע העידו הנתבע ו מר צבי סין משה, אשר לפי עדותו ראה את התאונה כהולך רגל ואינו מכיר את הנתבע. עדי התובעת תמכו בגרסתה ועדי הנתבע תמכו בגרסתו.
לאחר שעיינתי בכתב התביעה, בכתב ההגנה, במסמכים, בתצהירים שהוגשו לעיוני, ושמעתי את עדויות העדים, בשים לב לטענות שהועלו על ידי בעלי הדין ולרמת הפירוט והביסוס של גרסאותיהם, ובהתחשב בנטל הבאת הראיות ונטל השכנוע, אני מחליט לחייב את הנתבע לשלם לתובע ת סך של 45,000 ₪ בצירוף שכ"ט בשיעור של 15% כולל מע"מ (6,750 ₪).

מאחר ולא התקיים דיון הוכחות אלא הליך לפי סעיף 79א' לחוק, תושב המחצית השנייה אשר שולמה על ידי התובעת והאגרה אשר שולמה על ידה, בכפוף לתקנות האגרות, באמצעות ב"כ התובעת.
מזכירות ביהמ"ש תשגר עותק פסק הדין לב"כ בעלי הדין.

ניתן היום, כ"ז ניסן תשע"ד, 27 אפריל 2014, בהעדר הצדדים.

עמית כהן, שופט


מעורבים
תובע: שומרה חברה לביטוח בע"מ
נתבע: חסן מסעודין
שופט :
עורכי דין: