ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עותמאן טאהה נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד השופט אברהם טל - נשיא

העותר
עותמאן טאהה

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר
נוכחים:
העותר ובא כוחו עו"ד מחמוד נעאמנה
ב"כ המשיב עו"ד שגיא שגב

פרוטוקול

ב"כ העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגיש כתב תשובה. מגיש הודעה לביהמ"ש. העותר כבר נעתר לבקשתו לצאת לחופשה ובשל מידע חדש של שב"ס הוא נדחה והוגשה עתירה.

ב"כ העותר: עיינתי בכתב התשובה. החלטת ביהמ"ש ניתנה ב- 22.1.14. ביהמ"ש הורה שבחודש אפריל יבחנו את הוצאתו. מדובר בעותר ששפוט ל- 6 שנות מאסר בפועל, החל מדצמ' 2008, סיים לרצות כמעט 5.5 שנים. בלי מינהלי נותר לו 7 חודשים, אם המינהלי יוחזר נותר לו 4.5 חודשים, היה סבב מס' עתירות ואחרי מספר עתירות ביהמ"ש הורה להוציאו לסבב חופשות והעותר משנת 2012 יצא למספר חופשות ומילא אחר התנאים ואז התקבל מידע מיולי 2012, המידע הזה התקבל בעקבות החלטת ועדת השחרורים להורות על שחרורו המוקדם.
מבחינה עובדתית וכרונולוגית לזמנים יש חשיבות. כשעלה לועדת שחרורים והיא הורתה לשחררו לשחרור מוקדם, בסמוך להחלטת ועדת השחרורים התקבל מידע מודיעיני מיולי 2012, בעקבות כך בימ"ש מחוזי ביטל את החלטת השחרור, ומיולי 2012 עד היום לא היה שום מידע, לא מודיעיני שב"ס ולא משטרה כי מי שאמור להזרים את המידע מבחינתו סבר שהעותר לא יוצא לחופשות ולא לשליש. אחרי יולי 2012 היו מס' עתירות שבימ"ש דחה אותן אך בינ' 2014 בימ"ש הורה למשיב להוציא באפריל.
בעקבות החלטת ביהמ"ש ביקשתי לקיים דיון בפני ועדת שחרורים. הוועדה בעקבות החלטת ביהמ"ש להוציאו לחופשה באפריל קבעה שהעותר ייצא לחופשה ויחזור אליה ומאז שניתנה החלטת הוועדה התקבל מידע מודיעיני. העותר משקיע משאבים וכספים רבים, עובד עבודה קשה בכלא ועושה הכל על מנת לזכות בשחרור מוקדם ודווקא עכשיו כשיש החלטת ביהמ"ש לפתוח את הפתח עכשיו פתאום יש לו כוונות פגיעה? הכוונות שלא לפגוע באחרים או כוונות אחרים לפגוע בו היו מאז ומתמיד, מה קרה משך שנתיים, כעת פתאום הוא אומר אני הולך לפגוע.

העותר: אני נשבע שגם את האחים שלי לא עדכנתי.

ב"כ העותר: כל השותפים של העותר או ששוחררו שחרור מוקדם ויצאו לחופשות, כולם באבו גוש, הם שוחררו שחרור מוקדם, המבצע העיקרי בתיק שקיבל 11 שנים מוראד עותמאן יוצא לסבב חופשות, איך אני אסביר לו שמוראד עותמאן שנמצא בכלא הדרים ואני מייצג אותו יוצא לסבב חופשות, המבצע העיקרי שגרם להמתה הוא יוצא לחופשות. איני יודע מה מקור המידע, איני יודע מה מונח בפני ביהמ"ש, לאורך כל השנים טענו אותו מידע, הלכה למעשה לא קרה דבר, לעותר אחים ובני דודים וילדים וכל אבו גוש זה משפחת עותמאן, לא קרה דבר וחצי דבר, איך שביהמ"ש הורה להוציאו לסבב חופשות ויצא למספר חופשות לא קרה דבר.
אם המנוח רוצה כמה שיותר כסף. לאחרונה היתה ועדת שחרורים בעניינו של מוראד עותמאן וכל המכתב שלה התמקד בנושא של הכסף.
אמו של מוראד עותמאן לא תמסור את המידע לקמ"ן אלא יש אחרים שימסרו את המידע, הבעיה היא לא אם המנוח אלא אחרים, אם המידע לא יוצא מאם המנוח, הרי אם המנוח היא נשוא העניין ובנה נהרג, אז דווקא המידע צריך להתייחס לאם המנוח. המידע יוצא מאחרים ואני לא יודע מה האינטרס שלהם.
הגיעה העת שהעותר כן ימשיך לצאת לסבב חופשות.
יש אסירים שממשיכים בעולם הפשע אך העותר הסתבך בעבירה קשה ופסולה אבל התנהלותו היא נורמטיבית, אישתו כל יום מצבה מחמיר מבחינת מחלת הסרטן, הוא יחפש לסגור לעצמו את הדלת.

ב"כ המשיב: מדובר בעתירה רביעית בשנה של העותר. העתירה המקורית היא עתירה רביעית.
החלטה

העותר מרצה 6 שנות מאסר בגין הריגה וגרימת חבלה חמורה והוא עותר כנגד החלטת המשיב שלא להוציא אותו לחופשה במהלך חודש אפריל 2014, כפי שהחליט ביהמ"ש בעת"א 2916-12-13 ביום 22.1.14.
המשיב סומך החלטתו על מידעים חסויים שהוצגו בפני ואשר לטענתו מעלים חשש לשלום העותר ולשלום אחרים באם ייצא העותר לחופשה.
ב"כ העותר טוען כי מדובר במידעים שדומיהם כבר הוצגו בפני ביהמ"ש עובר להחלטתו נושא העתירה ומשכך אין לייחס להם חשיבות שכן מקורם ברצונה של אם המנוח לקבל כספים.
כך טוען גם ב"כ העותר שאחיו של העותר, שותפיו לביצוע העבירה, יוצאים לחופשות או שוחררו על תנאי.
עיון במידעים החסויים מעלה שהתקבלו לאחר הדיון ביום 22.1.14 שבסופו התקבלה החלטה להוציא את העותר לחופשה במהלך חודש אפריל 2014 והם מעלים חשש לשלום העותר ולשלום אחרים באם ייצא העותר לחופשות.
מדובר במס' מידעים שדרגת המהימנות שלהם גבוהה ואין מקורם באמו של המנוח (ראה ידיעות 805, 602 ו- 718).
לאור כל האמור לעיל, אני דוחה את הבקשה להוציא את העותר לחופשה.

ניתנה והודעה היום, כ"ג ניסן תשע"ד, 23 אפריל 2014, במעמד ב"כ הצדדים והעותר.

אברהם טל, שופט
נשיא

הוקלד על ידי טלי שמואל


מעורבים
תובע: עותמאן טאהה
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: