ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין קשר רנט א קאר בע"מ נגד אורי פדן :

בפני כבוד הרשם בכיר עדי סומך

תובעים

קשר רנט א קאר בע"מ

נגד

נתבעים

1.אורי פדן
2.פאר פדן ריקי

פסק דין

הצדדים הסמיכו את בית המשפט לפסוק בתיק זה לפי סעיף 79א לחוק בתי המשפט [נוסח משולב] התשמ"ד-1984.

לאחר ששמעתי את עדי הצדדים במסגרת הדיון בפניי והתרשמתי מעדותם , עיינתי בכתבי הטענות ובמסמכים שהוצגו בפניי במעמד הדיון, ו בכלל זה תמונת נזקי הרכבים המעורבים ובשים לב להסכמת הצדדים על דרך הפשרה - מכוח סמכותי האמורה, ראיתי מקום לקבוע התובעת עמדה בנטל השכנוע והראייה המוטלים עליה בכדי שתביעתה תתקבל.

ואלה נימוקיי לפסק הדין:

ראשית, הוכח קיומו של קשר סיבתי בין הנזקים ברכב התובעת לבין מעורבות הנתבעת 2 בגרימתם. אני מקבל את עדותו של העד הניטרלי מר שגב צפריר בעניין זה. העד שהינו חף מאינטרס בתביעה זו, העיד אודות מה שראו עיניו מ מרחק יחסית סביר של בין 6 עד 7 מטרים [עמ' 4 שורה 17 לפרו' הדיון] ותיאר את רכבה של הנתבעת 2 פוגע ברכב התובעת. מדובר בעדות מכלי ראשון הנתמכת בתצלום של הרכבים שצילם העד בזמן אמת ואשר הוגש לבית המשפט כראייה. בתצלום זה ניתן לראות בבירור את רכב הנתבעת 2 מאחורי רכב התובעת, כשהוא מונע ובזווית ממנו מקבילה למדרכה.

שנית, הנתבעת 2 קשרה את עצמה למקום ולזמן שבו התרחשה התאונה בעת שהעידה כי חנ תה את רכבה בקרבת הקונדיטוריה ואף בזמן המשוער פחות או יותר הקרוב לזמן הנטען שבו קרתה התאונה [ ראה לעניין זה בין היתר עדותה בעמ' 6 שורה 5 לפרו' הדיון]. בעניין זה אציין כי הנתבעת 2 לא שללה שנסעה עם רכבה לאחור בעת שחנתה [ עמ' 6 שורה 29 לפרו' הדיון] כעדותו של שהעד הניטרלי לדרך שבה קר תה התאונה, לאמור, קיימים תסמינים זהים לדרך שבה התרחשה התאונה בשתי העדויות- זו של העד הניטרלי ושל הנתבעת 2. לעניין זה אציין כי אף נהגת התובעת תמכה את הדברים בחקירתה הנגדית בעת שסיפרה כי בעת שחנתה את רכבה נותר מקום פנוי מאחור [שם בעמ' 3 שורות 20-21] אשר אפשר לרכב הנתבעת לחנות שם.

שלישית, לא ניתן לקבל את טיעוניה של הנתבעת להעדר קשר סיבתי בין הנזק שברכב התובעת מהתאונה לפגיעת רכב הנתבעים בו. הסתמכותה של הנתבעת לעניין זה על דו"ח בדיקה של דינמומטר מעיד דווקא אודות פגיעות פח ברכב והוא נעשה כ-4 חודשים לאחר ה תאונה כך שממילא עסקינן בזמן יחסית ניכר במהלכו יכול ועבר הרכב תיקונים שונים.

אשר על כן, אני מורה כי הנתבעים ביחד ולחוד, ישלמו לתובעת את סך הנזק הישיר בגין התאונה ועלות שכ"ט שמאי מטעמה בסך 6,025 ₪, בצירוף הצמדה למדד מיום 12.11.10, שכ"ט עו"ד ע"ס 1,250 ₪, אגרת בית משפט ששולמה בפתיחת התיק ושכר העדים מטעם התובעת כפי שנפסק בדיון.

הסכומים האמורים ישולמו בתוך 30 ימים מהיום, שאם לא כן, יישאו הפרשי הצמדה וריבית מיום הגשת התביעה ועד למועד התשלום בפועל.

המזכירות תשלח את פסק הדין בדואר לצדדים.

ניתן היום, כ"ז ניסן תשע"ד, 27 אפריל 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: קשר רנט א קאר בע"מ
נתבע: אורי פדן
שופט :
עורכי דין: