ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דומיקאר בע"מ נגד אלי נקאש :

בפני כבוד הנשיא אביחי דורון

תובעים

דומיקאר בע"מ

נגד

נתבעים

אלי נקאש

החלטה

מדובר בתביעה בסדר דין מהיר שהוגשה ככל הנראה ב שוגג לבית משפט השלום ברמלה.

הואיל ועסקינן בתאונת דרכים שהתרחשה בעיר אילת , הצדדים הסכימו להעביר התובענה למחוז הדרום אך הינם חלוקים ב עניין בית המשפט המוסמך.

המבקש הגיש בקשתו במסגרת "בקשה למחיקת התביעה מחוסר סמכות מקומית" ובסעיף 4 מלין כי הסמכות לבית משפט השלום באילת לכאורה על פי מקום האירוע, או בבית משפט השלום בצפת על פי מקום מגורי הנתבע.

המשיבה בתגובתה הביעה הסכמתה להעברת התיק לבית משפט השלום בבאר שבע "לשם הייתה מוגשת בכל מקרה" (ראו סעיף 1 לתגובה) אך ללא נימוקים נוספים.

תקנה 3 לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד – 1984 קובעת חלופות הכוללות הן את בית משפט השלום ב צפת והן את בית משפט השלום באילת, ובכך צודק המבקש. לבית משפט השלום בבאר שבע סמכות מקומית מקבילה מכוח שיוכו לבתי המשפט במחוז הדרום.

הואיל ועמדת המשיב להעברת התיק לבית משפט השלום בבאר שבע, עמדה המתיישבת עם רציונל תקנה 3 השומר על נוחיותו של הנתבע (המבקש) אשר דר בראש פינה, וכן לאחר שעיינתי בתיק בית המשפט ושקלתי את מכלול השיקולים אני מורה כי התיק יועבר לבית משפט השלום בבאר שבע. הגם שניתנה למבקש הזדמנות להגיש תשובתו ותגובתו לעניין זה כאמור בהחלטתי מיום 16.3.14 אך לא עשה כן.

מזכירות בית משפט השלום בבאר שבע תקצה התיק לגורם השיפוטי המוסמך.


מעורבים
תובע: דומיקאר בע"מ
נתבע: אלי נקאש
שופט :
עורכי דין: