ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מורן רוחם נגד אג'נס פרנס פרס בע"מ :

החלטה בתיק רע"א 2407/14

לפני: כבוד הרשם גיא שני

המבקשים:
1. מורן רוחם

2. צחי מצליח רוחם

נ ג ד

המשיבה:
אג'נס פרנס פרס בע"מ

בקשה לפטור מעירבון

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

לפניי בקשה לפטור מהפקדת עירבון או לחלופין – להפחתת סכום העירבון. הבקשה הוגשה במסגרת בקשת רשות ערעור על החלטה של בית המשפט המחוזי בירושלים, אשר דחה את בקשתם של המבקשים למתן רשות ערעור על החלטה של בית משפט השלום, אשר דחה את טענתם של המבקשים בדבר חוסר סמכותו לדון בתביעה שהגישה המשיבה.

עיינתי בטענות הצדדים ולא ראיתי ליתן פטור כמבוקש.

ראשית אציין, כי בבית המשפט המחוזי הפקידו המבקשים עירבון בסך של 10,000 ₪ (הם גם שילמו אגרה בהליך שבכותרת, וכן בתביעה שהגישו בבית הדין לעבודה – כך לטענת המשיבה). עובדה זו מצביעה על יכולת לגייס סכום-כסף לצורך עירבון, ואציין כי המבקשים חויבו בבית המשפט המחוזי בהוצאות בסך 5,000 ₪, כך שיש להניח כי היתרה הוחזרה לידיהם (ראו הוראת בית המשפט בסיפא לפסק-דינו). זאת ועוד, מצויים אנו היום בשלב של "גלגול שלישי", שבו המשֹוכה גבוהה יותר, וממילא הצורך בהפקדת עירבון הולם מקבל משנה-תוקף.

לגבי המצב הכלכלי אוסיף, כי המבקשים לא הוכיחו כדבעי כי אינם יכולים להפקיד עירבון. כך למשל, לא הובאו מסמכים לגבי ההוצאות הנטענות, ולא הוצגו פירוט ותיעוד באשר לאפשרות להסתייע בסביבה הקרובה (ראו בש"א 6411/11 שני נ' עו"ד חבר, נאמן לנכסי החייב (3.10.2011); בש"א 9998/09 ונדר נ' בנק דיסקונט למשכנתאות בע"מ (17.12.2009)). למעשה, לבקשה צורפו מסמכים מעטים וחלקיים – תלוש משכורת בודד לכל אחד מן המערערים, ודף חשבון בנק המתייחס לתקופה קצרה. ברי כי בכך לא סגי לשם הצגת התמונה המלאה.

אשר על כן, הבקשה לפטור מעירבון נדחית. עם זאת, לאחר שקילת מכלול השיקולים הרלוונטיים, מצאתי לנכון להעמיד את העירבון על סך של 20,000 ₪ (במקום 25,000 ₪). סכום זה יופקד תוך 14 ימים מעת המצאת החלטה זו, שאם לא כן יירשם ההליך לדחייה.

ניתנה היום, ל' בניסן תשע"ד (30.4.2014).

גיא שני, שופט

ר ש ם


מעורבים
תובע: מורן רוחם
נתבע: אג'נס פרנס פרס בע"מ
שופט :
עורכי דין: