ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין סיני ליבל נגד עו"ד מיכאל בך :

החלטה בתיק רע"א 3045/14 בבית המשפט העליון בירושלים

לפני: כבוד הרשם גיא שני

המבקש:
סיני ליבל

נ ג ד

המשיבים:
1. עו"ד מיכאל בך

2. עו"ד עידן איידן

3. עומרי רוטשילד

4. ניב רון

בקשה בעניין עירבון בבר"ע

החלטה

לפניי "בקשה בעניין עירבון בבר"ע". המבקש עותר כי ההחלטה על הפקדת עירבון תינתן רק לאחר ההחלטה בבקשת רשות הערעור עצמה. לבקשה זו לא אוכל להיעתר. כפי שקובעת תקנה 404 לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד-1984 (להלן: התקנות), את העירבון יש להפקיד "עם הגשת בקשה לרשות ערעור", קרי בסמוך להגשת ההליך. הדבר מתיישב עם תכליתו של העירבון, להוות בטוחה לגביית הוצאותיו של המשיב, ככל שייפסקו לו הוצאות. בהתאם לאמור, הליך בקשת רשות ערעור שלא הופקד בו עירבון כלל אינו מובא לפני שופט, ובהיעדר הפקדה דין ההליך רישום לדחייה (ראו תקנה 431 לתקנות).

אציין כי המבקש מתייחס להליך אחֵר (עע"ם 2393/14), שגם בו הגיש בקשה בעניין העירבון, המטופלת על-ידי כבוד הרשמת בנמלך. אולם, עניין זה אינו רלוונטי להליך שלפניי, ואם המבקש מעוניין בפטור מעירבון בהליך הנוכחי – עליו להגיש בקשה נפרדת ומנומקת, תוך התייחסות לתנאים המקובלים בכגון דא. איני מביע בעניין זה כל עמדה, בשלב הנוכחי.

סיכומם של דברים, הבקשה שלפניי אינה מציגה טעם מבורר למתן סעד כלשהו בעניין העירבון. על כן, על המבקש להפקיד תוך 14 ימים עירבון בסך של 25,000 ₪, שאם לא כן יירשם ההליך לדחייה.

ניתנה היום, ל' בניסן תשע"ד (30.4.2014).

גיא שני, שופט

ר ש ם


מעורבים
תובע: סיני ליבל
נתבע: עו"ד מיכאל בך
שופט :
עורכי דין: