ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רמזי חטיב נגד אגד בע"מ :

בפני כבוד השופטת רננה גלפז מוקדי

תובעים

רמזי חטיב

נגד

נתבעים

  1. אגד בע"מ
  2. איילון חברה לביטוח בע"מ

החלטה

מונחת לפני בקשת התובע (להלן: "המבקש"), יליד 1965, למינוי מומחה רפואי מטעם בית המשפט, בהתאם לסעיף 6 א' לחוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים התשל"ה- 1975 (להלן: "חוק הפלת"ד" ) אשר יחווה דעתו בשאלת הנזק הגופני בתחום הנוירולוגי, אשר נגרם לתובע לטענתו ביום 5.11.12 כתוצאה מתאונת דרכים בה היה מעורב.
לכתב התביעה צרף המבקש בקשה למינוי מומחה בתחום האורתופדי וטען כי בשל התאונה נגרמו לו פגיעות אשר הצריכו טיפול ניתוחי אורתופדי.
ביום 10.12.13 הגיש המבקש בקשה בה עתר לשינוי תחום המומחיות של המומחה הרפואי לתחום הנוירולוגי זאת אחר ש לטענתו, עיון בחומר הרפואי מלמד דווקא על פגיעה נוירולוגית בכף ידו ולא פגיעה אורתופדית, בהעדר פגיעה בעצמות כף היד אלא פגיעה בגידים ופגיעה עצבית, כך לטענתו.
הנתבעים (להלן: "המשיבים") התנגדו לבקשה למינוי מומחה רפואי. המשיבים כפרו בחבות הנטענת בשל האירוע דנן זאת בין היתר משום שמלבד עדותו של המבקש עצמו לא היו עדים נוספים לאירוע הנטען. עוד טענו המשיבים כי גם התיעוד הרפואי מצביע על פער בין התלונות הסמוכות לאירוע לבין תלונות המבקש בשלב מאוחר יותר ואף יותר מזה, המבקש עצמו שינה את דעתו ביחס לתחום הרפואי אשר לטענתו נגרמה לו נכות ולפיכך מהטעמים המפורטים ביקשה לדחות את הבקשה.
המשיבים ביקשו לקיים דיון לצורך הצגת דו"ח חקירה חסוי המצוי בידיהם, התומך בכפירתם בקיומו של האירוע.
אחר שעיינתי בבקשה ובתגובה וכן בתיעוד הרפואי אשר צורף לתיק, הגעתי למסקנה כי יש בהם כדי כדי להוות ראשית ראיה לקיומה של נכות ואולם סבורה אני כי יש למנות מומחה רפואי בתחום האורתופדי ולא בתחום הנוירולוגי.
שקלתי את עתירת המשיבים לקיום דיון לצורך הצגת הדו"ח החסוי, אולם לאור העיכוב הרב שנגרם במתן ההחלטה בשל ההמתנה לתגובת המשיבים וכן לאור מהות החומר שהתבקש להציגו, איני מוצאת לעכב עוד את מתן ההחלטה. מטבע הדברים, אם לא תיקבע נכות או לא יוכח קש"ס לתאונה, יילקח הדבר בחשבון בכל הנוגע לשכר טרחת המומחה.

אשר על כן אמנה את ד"ר מיכה רינות כמומחה רפואי בתחום האורטופדי, אשר יתבקש , בין היתר , לתת דעתו לעניין הקש"ס בין מצבו הרפואי של התובע לבין התאונה.

החלטה על מינוי המומחה תינתן בנפרד.

ניתנה היום, ‏כ"ו ניסן תשע"ד, ‏26 אפריל 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: רמזי חטיב
נתבע: אגד בע"מ
שופט :
עורכי דין: