ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רוזנמן נועם נגד הדקה ה 90 בע"מ :

4


בתי המשפט

בית משפט לתביעות קטנות אשקלון

תק 001340/08

בפני:

שופט: כהן סבין

תאריך:

‏12/05/09

בעניין:

שמחה הירש

התובע

נגד

איסתא ישראל בע"מ

הנתבעת

פסק - דין

התובעת הינה אישה נכה, אשר הזמינה מהנתבעת, שהינה סוכנות נסיעות, עבורה ועבור בנותיה חופשה בת שבוע ימים בבודפשט.

על פי טענת התובעת, היות והיא נכה הנעזרת בכסא גלגלים, ביקשה התובעת מהנתבעת, כי הנסיעה תותאם לצרכיה.

כבר בתחילת החופשה הוברר, כי לא הודע לחברת התעופה, כי התובעת נעזרת בכסא גלגלים ולכן לא הוצב מעלון בכניסה למטוס. התובעת נאלצה להמתין עד אשר שני סבלים העלו אותה למטוס, שגם בתוכו לא הותאם לתובעת מקום המתאים לנכים.

עם הגיע התובעת לשדה התעופה, הוברר כי האוטובוס שהוזמן על מנת להעביר את התובעת לבית המלון אינו מתאים לנכים, לכן נאלצה התובעת להגיע לבית המלון במונית. בבית המלון לא הוזמן לתובעת חדר המתאים לנכים, כך שהתובעת לא יכלה להכנס לחדר השירותים והיא נאלצה לעשות את צרכיה בטיטולים והיא התקלחה בתוך החדר, בסיוע בנותיה. כן טוענת התובעת, כי הובטח לה שנציג הנתבעת ישהה במלון במהלך כל החופשה.

התובעת דורשת פיצוי בגין עגמת הנפש שנגרמה לה כתוצאה ממחדלי הנתבעת בסכום כולל של 20,000 ₪.

הנתבעת טוענת לעומת זאת, כי התובעת הגיעה למשרדיה כשהיא מתהלכת באמצעות קביים וכי דרישותיה התמצו בכך שהתובעת ביקשה, כי בחדר המקלחת לא תהיה אמבטיה, אלא מקלחון בלבד. באשר להעברה לבית המלון טענה התובעת בפני נציגי הנתבעת, כי היא תסתדר בכוחות עצמה.

עוד טענה הנתבעת, כי בתחילה הוצע לתובעת חדר במלון אחר וזה הוחלף לאחר שהוברר, כי אינו מתאים למגבלותיה של התובעת, כפי שהוצגו על ידה.

הנתבעת טוענת בנוסף, כי היה על התובעת להקטין את נזקיה בדרך של פניה אל הנתבעת במהלך השהות בחופשה, כך שהנתבעת יכולה היתה לנסות ולמצוא לנתבעת מלון חלופי ואף אל נציג הנתבעת במקום יכולה היתה התובעת לפנות, לאחר שמספר הטלפון של הנציג היה בידי התובעת.

לאחר ששמעתי את הצדדים, הגעתי לכלל מסקנה, כי התובעת אכן הצליחה להרים את הנטל להוכיח, כי הנתבעת התרשלה בביצוע ההזמנה נשוא התובענה.

התובעת היא מוגבלת ולטענתה היא אינה עושה שימוש בקביים ואף בעבר הזמינה באמצעות הנתבעת חופשה שהותאמה לצרכיה המיוחדים כנכה על כסא גלגלים.

הנתבעת התבקשה להתאים את החופשה לצרכיה המיוחדים של התובעת והיא לא עמדה בהתחייבותה זו.

ואולם, איני יכולה לקבל את עמדת התובעת באשר לשיעור הנזקים שנגרמו לה.

הנתבעת טוענת לנזק בשיעור של 20,000 ₪, שעיקרו עגמת הנפש שנגרמה לתובעת במהלך חופשה בת שבוע ימים.

הנזק האמור הינו נזק מופרז.

לתובעת נגרמה אי נעימות, אשר מבחינתה היא משמעותית ואולם, לא העידה את בנותיה על מנת שיתמכו בגירסתה, הגם שהתובעת טענה בפניי כי חלק מהנזקים הנטענים על ידה הינם בגין עגמת הנפש שנגרמה לבנותיה כתוצאה מהצורך לעזור לאימם, נזק שאינו יכול להיתבע אלא על ידי הניזוק- דהיינו בנותיה של התובעת.

בנוסף, התובעת אף לא הודיעה לנתבעת על אי הנוחות שנגרמה לה. לו היתה נמסרת הודעה לנתבעת או לנציג המקומי, יכולה היתה הנתבעת לנסות ולאתר מלון חלופי המתאים לצרכיה של התובעת וכן יכולה היתה לדאוג, כי הטיסה חזרה תותאם לצרכיה של התובעת.

כמו כן, מקובלת עלי גירסתה של הנתבעת באשר להסכמה שהושגה באשר להעברות ומכל מקום, התובעת לא הציגה כל אסמכתא לעניין שיעור ההוצאה. כן לא מצאתי סימוכין כלשהם לטענת התובעת לנוכחות הנציג במהלך כל החופשה בבית המלון בו היא שוהה.

בנסיבות העניין בשים לב לשיקולי דלעיל וכאשר אני לוקחת בחשבון כי התובעת לא שהתה במהלך כל החופשה בחדרה, אלא בנוסף טיילה, כך שאי הנוחות שנגרמה לה היתה במהלך חלק משעות היממה בלבד וכאשר מנגד אני לוקחת בחשבון את אי הנוחות שנגרמה לתובעת, נוחות העולה מתוך מצבה הרפואי של התובעת והקשיים עימם נאלצה להתמודד, קשיים אשר יכלו להימנע לו פעלה הנתבעת כנדרש, מצאתי מקום להעמיד את הפיצוי עבור התובעת על הסך של 2,000 ₪.

הנתבעת תשלם לתובעת לפיכך, את הסך של 2,500 ₪.

כן תישא הנתבעת בהוצאות התובעת בסכום של 200 ₪.

הסכומים האמורים ישולמו בתוך 15 יום, שאם לא כן הם ישאו ריבית חוקית והפרשי הצמדה מהיום ועד לתשלום בפועל.

ניתן היום י"ח באייר, תשס"ט (12 במאי 2009) בהעדר הצדדים

המזכירות תמציא העתקים לב"כ הצדדים

זכות בקשת רשות ערעור תוך 15 יום.

סבין כהן, שופטת

001340/08תק 335 סבין כהן