ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין וילאר נכסים 1985 נגד קרמיטל :

1

בתי המשפט

בית משפט השלום תל אביב-יפו

א 010776/05

בפני:

כבוד השופט מיכאל תמיר

תאריך:

12/05/2009

בעניין:

וילאר נכסים 1985 בע"מ

ע"י ב"כ

עו"ד יואב אלשיך

תובעת

נ ג ד

1 . קרמיטל אי.אל.בע"מ

2 . יאיר עציוןן

3 . מריומה רפאל

ע"י ב"כ

עו"ד אריה לוי

נתבעים

החלטה

החלטה זו ניתנת בהמשך לבקשת המבקשת, התובעת לצרף ראיה נוספת לתיק – "העתקי שיקים שנמשכו לפקודת מר אביטל למברסקי ונפרעו על ידו, כנגד החשבוניות, שכבר הוגשו כראיה, בצירוף תצהיר קצרצר."

בבקשה נטען כי הבקשה הנוכחית מוגשת בהמשך לדיון ההוכחות אשר התקיים במעמד הצדדים, שם נשאל העד אודות השיקים והשיב כי יש בידו השיקים, שיקים אשר צויינו בחשבוניות אשר הוגשו ומהוות ראיות בתיק שבפנינו.

ב"כ הנתבעים – המשיבים התנגד להמצאת הראיה החדשה כאשר נטען, בין היתר, כי אין בפני בית המשפט תצהיר על מנת לתמוך בבקשה ובו טעמים מדוע מוגשת הבקשה כעת ומדוע לא צורפו הראיות קודם לכן.

ב"כ התובעת טען בתשובתו כי לא היה כל צורך בתצהיר משום שהצד השני הסכים להמצאת השיקים ("אז בבקשה בוא נפסיק את החקירה תביא לי לעיין במסמכים").

נראה לבית המשפט כי אין ללמוד מדברי ב"כ הנתבעים כפי שנאמרו בחקירה שאכן ניתנה הסכמה להמציא ראיות בשלב מאוחר יותר ובתום דיון ההוכחות, ועל כן היה מקום לצרף תצהיר לבקשה אשר מתייחס להעדר צירוף הראיה בשלב מאוחר יותר.

מנגד, מדובר בראיות רלוונטיות לתובענה, ויש בהן, ולו לכאורה, על מנת לסייע לבית המשפט לבחון את השאלות אשר שנויות במחלוקת. בתיק אכן הוגשו חשבוניות אשר קשורות לשיקים. ניתן גם לבקש המצאת עדות הזמה אגב דיון ההוכחות.

לו התובעת היתה מגישה תצהיר בתמיכה לבקשה, ובו התייחסות לטעון התייחסות נראה כי בית המשפט היה נעתר לבקשה לצירוף ראיה. יחד עם זאת, לא צורף תצהיר ועל כן הבקשה, כפי שהוגשה נדחית בזאת. אין בהחלטה זו כדי לשלול הגשת בקשה נוספת עם תצהיר.

נושא הוצאות בקשה זו תידון במסגרת פסק הדין ולאחר הגשת סיכומי הצדדים.

הבקשה לצירוף ראיה הוגשה זמן קצר באופן יחסי לאחר דיון ההוכחות כאשר קודם לכן נקבע כי יש להמציא סיכומים בתיק. לא ניתנו החלטות בבקשות קודם לכן ועל כן הנני מאריך את המועד להגשת סיכומים בתיק בהתאמה כאשר המועדים שנקבעו יחלו שנית מיום קבלת החלטה זו.

הנני דוחה מועד הת"פ ליום 2/8/09.

המזכירות מתבקשת להעביר העתק מהחלטה זו לצדדים.

ניתנה היום, י"ח באייר, תשס"ט (12 במאי 2009), במעמד הצדדים הנ"ל.

__________________

מיכאל תמיר, שופט