ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין נביאי נגד בנק לאומי סניף ככר יצ :

1


בתי המשפט

בית משפט השלום תל אביב-יפו

בשא209643/09

בפני:

כב' השופטת לוי כוכבה

תאריך:

12/05/2009

בעניין:

1 . נביאי אברהם

2 . נביאי שהנז

ע"י ב"כ עו"ד

עו"ד הירשמן גיל

מבקשים

נ ג ד

בנק לאומי סניף ככר יצחק רבין

ע"י ב"כ עו"ד

ליעד טל

משיב

החלטה

בפניי ערעור על פי סעיף 10 לחוק שיקים ללא כיסוי, שהתייחס מלכתחילה ל-11 שיקים, הכל כמפורט במבוא לערעור. ביום 21.5.09 הגישו ב"כ הצדדים הודעה בחתימתם על הסדר דיוני.

על פי ההסדר הדיוני, הסכימו הצדדים כי שיקים מס' 1 ו-10 נשוא הודעת הערעור לא ייגרעו מרשימת השיקים נשוא הודעת ההגבלה. נוכח הסכמה זו דוחה הערעור ככל שהוא מתייחס לשיקים 1 ו-10 בהודעת הערעור.

בהתייחס לשיקים שמספריהם הסידוריים 2-9 ו-11, הותירו הצדדים את הערעור לשיקול דעת בית המשפט תוך שימת דגש על הנסיבות המיוחדות אשר פורטו בהודעת הערעור, על פיהן נמשכו שיקים אלה על ידי המבקשים במסגרת עסקת מקרקעין שבוטלה על ידם לאחר שהתברר להם כי העסקה כרוכה בתרמית. וביתר פירוט, בעקבות בירור שערכו המבקשים במנהל האזרחי בבית אל, שכן עסקינן בעסקת מקרקעין לרכישת מקרקעין בפצאל שבבקעת הירדן, התברר לו כי מסמכי הבעלות שהוצגו בפניו על ידי מוכר המקרקעין – הינם מזוייפים. משגילו המבקשים את הזיוף הסתבר כי גם המוכר אליו פנו נפל גם הוא במלכודת אחרים אשר ביצעו את הזיוף.

לאחר שאני שוקלת את הסכמת הצדדים ובשים לב לאינטרס הציבורי עליו בא להגן חוק שיקים ללא כיסוי, אני סבורה כי נוכח סמכותו הטבועה של בית המשפט, לרבות לעניין חוק שיקים ללא כיסוי, ומאחר שאין כל מקום שהאינטרס הציבורי עליו מגן חוק זה, ייפגע בעקבות החלטתי דנן, מקבלת את הערעור.

אשר על כן, מורה על גריעת השיקים שמספריהם הסידוריים 2-9 ו-11 בהודעת ההגבלה והערעור מרשימת השיקים המסורבים.

אין צו להוצאות.

מורה על השבת הפקדון שהפקידו המערערים למערערים באמצעות ב"כ, עו"ד גיל הירשמן.

המזכירות תשלח העתק החלטה זו לב"כ הצדדים.

ניתנה היום, י"ח באייר, תשס"ט (12 במאי 2009), בהעדר הצדדים.