ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד סולימאן אללו :

1

בתי המשפט

בית המשפט המחוזי בירושלים

ת"פ 3111/07

לפני:

כב' השופט משה רביד

24/08/2008

בעניין:

מדינת ישראל

באמצעות פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי)

עו"ד אסף שביט

המאשימה

נ ג ד

1. סולימאן אללו

2. מאהר אללו

ע"י ב"כ

עו"ד יוסי זילברברג

הנאשמים

ה ח ל ט ה

לפני בקשה מטעם הנאשמים להורות על שחרור בא-כוחם, עו"ד יוסי זילברברג, מייצוגם בהליך דנן ותחת זאת למנות להם סניגור מטעם הסניגוריה הציבורית.

ביום 3.8.2008 שמעתי טענות הצדדים בבקשה. כאמור בהחלטתי מיום זה, הנאשמים לא הביאו טעם המצדיק שחרור בא-כוחם מייצוגם. יחד עם זאת, הורתי כי ככל שהסניגוריה הציבורית תהא נכונה לקבל עליה המשך ניהול ההליך, מבלי שהמועד שנקבע לשמיעת הסיכומים ידחה, אהיה נכון לשקול האפשרות לשחרר בא-כוח הנאשמים מייצוגם.

בהודעה של הסניגוריה הציבורית מיום 19.8.2008, נטען כי כעולה מפגישה שהתקיימה עם הנאשמים, הסיבה לחילופי סניגורים נעוצה בחוסר יכולת הנאשמים לשלם לבא-כוחם שכר הטרחה. טעם זה אינו מצדיק חילופי סניגורים, שעה שהתיק מצוי בשלב מתקדם ביותר של ההליך, מבלי שהסניגוריה היתה שותפה לגיבוש קו ההגנה ומבלי שהיה בידה להתרשם באופן ישיר מהעדויות שנשמעו בתיק. בנסיבות אלה, נטען כי חילופי הסניגורים יהווה פגיעה בהגנת הנאשמים ויצריך דחיית ההליך המשפטי.

בהודעה מיום 20.8.2008, טען בא-כוח הנאשמים כי הסיבה לבקשה לשחררו מייצוג הנאשמים נעוצה בחילוקי דעות בנוגע לייצוג. בנסיבות בהן הנאשמים ביקשו לשחררו מייצוגם הוא שב ופונה בבקשה כי בית המשפט יעתר לבקשה, בהדגישו כי יהא נכון לסייע לסניגוריה הציבורית.

בהודעה מטעם המאשימה, הודיע בא-כוחה, עו"ד אסף שביט, כי הוא מותיר ההחלטה לשיקול דעת בית המשפט, בהדגישו כי המאשימה מתנגדת לדחיית המועד הקבוע לשמיעת הסיכומים. בא-כוח המאשימה הוסיף וטען, כי התנהלות הנאשמים מקימה חשש ממשי שכל תכליתה עיכוב וסרבול ניהול ההליך המשפטי עד כדי פגיעה בתקינותו.

לאחר שעיינתי בטענות הצדדים, באתי לכלל מסקנה כי יש לדחות הבקשה לשחרור בא-כוח הנאשמים, עו"ד יוסי זילברברג, מייצוג הנאשמים בהליך דנן. התיק נמצא בשלב מתקדם של בירור ההליך המשפטי - קבוע לשמיעת סיכומים ליום 8.9.2008; הנאשמים נתונים במעצר למעלה משנה; לא הובא לפני טעם המצדיק שחרור בא-כוח הנאשמים מייצוגם ומינוי סניגור מהסניגוריה הציבורית תחתיו, וכן חילופי הסניגורים כמבוקש יצריך דחיה נוספת של ההליך וממילא עיכוב בבירורו. מכל אחד מטעמים אלה ובהצטרפם יחדיו, יש כדי לדחות הבקשה.

הסיכומים יישמעו ביום 8.9.2008 בשעה 12:30.

הנאשמים יובאו באמצעות שב"ס.

המזכירות תזמין מתורגמן לשפה הערבית.

המזכירות תשלח העתק ההחלטה לבאי-כוח הצדדים ולסניגוריה הציבורית.

ניתנה היום, כ"ג באב, תשס"ח (24 באוגוסט 2008), בהעדר הצדדים.

משה רביד, שופט