ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אליעזר ליפר נגד אברהם ביבי :

בש"א 314/14 - א'

המבקש:
אליעזר ליפר

נ ג ד

המשיב:
אברהם ביבי

בקשה להארכת מועד

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

1. בפניי בקשה להארכת מועד להגשת ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי מרכז-לוד מיום 1.12.2013 בו נדחתה תביעה שהגיש המבקש ותביעה שכנגד שהגיש המשיב התקבלה בחלקה.

בבקשה, אשר הוגשה ביום 13.1.2014, צוין כי נודע למבקש על פסק הדין ביום 2.12.2013, והטעמים העומדים ביסודה נוגעים לבא-כוחו של המבקש. כך צוין כי ביום 31.12.2013 עבר בא-כוח המבקש למשרד חדש ובנוסף כי חלה (וצירף אישור מחלה לתאריכים 12.1.2014 - 16.1.2014). כן ציין בא-כוח המבקש כי מדובר בהליך סבוך וכי ראוי ליתן ארכה גם בשל בדיקה משמעתית המתקיימת בלשכת עורכי הדין בעקבות תלונה שהגיש נגד אחד מן העדים מטעם המשיב, באשר לטענתו מסקנות הבדיקה עשויות לשפוך אור חדש על מסקנות פסק הדין דנן. נוכח כל האמור התבקשה ארכה של 45 ימים.

2. הצדק עם המשיב, המתנגד לבקשה, כי ראוי היה לתמוך את הבקשה בתצהיר. כמו כן מן הבקשה עולה הרושם כי בא-כוח המבקש ניסה למצוא נימוקים מנימוקים שונים לאיחור בהגשת ההליך, הגם שאין בכל אחד כשלעצמו להצדיק מתן ארכה.

כך הטענה בדבר מעבר משרד אינה בבחינת נסיבה לא צפויה; מחלתו של המבקש ארכה חמישה ימים בלבד ואין בה להצדיק מתן ארכה של 45 ימים; והמבקש לא הרים את הנטל להוכיח כי אכן קיים קשר בין הבדיקה המשמעתית המתנהלת לטענתו בלשכת עורכי הדין נגד אחד מעדי התביעה לבין הערעור דנן (מה גם שאף אם בדיעבד יסתבר כי קיים קשר בין הדברים הרי שנראה כי בכל מקרה יידרש המבקש להגיש בקשה להוספת ראיה במידה ויבקש להסתמך על כך).

יחד עם זאת, נוכח העובדה שהבקשה הוגשה טרם חלוף המועד להגשת הערעור, ועל כן בפי המשיב לא יכולה להיות כל טענה בדבר הסתמכות על סופיות פסק-הדין, סבורני כי האיזון הנכון בין השיקולים השונים הצריכים לעניין יהא במתן ארכה קצרה להגשת הערעור - כך שזה יוגש בתוך שלושה ימים ממועד המצאת ההחלטה לידי בא-כוח המבקש - תוך שקבלת הודעת הערעור לרישום תותנה באישור שיציג המבקש לפיו שילם למשיב הוצאות בגין ההליך שבפניי, בסך של 3,500 ש"ח.

ההחלטה תומצא לצדדים ללא דיחוי, באמצעות הפקסימיליה.

ניתנה היום, י"א באדר ב' תשע"ד (13.3.2014).

ליאת בנמלך

ר ש מ ת


מעורבים
תובע: אליעזר ליפר
נתבע: אברהם ביבי
שופט :
עורכי דין: