ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אבי אמר נגד מעיין - אמנות בזכוכית בע"מ :

בפני כבוד השופטת רבקה איזנברג

תובע

אבי אמר

נגד

נתבעת

מעיין - אמנות בזכוכית בע"מ

החלטה

1. בפני בקשת התובע להורות לנתבעת על פי תקנה 116 לתקנות סדר הדין האזרחי- ליתן צו לעיון במסמכים, וכן לחייב את הנתבעת להציג מסמכים מקוריים ביום הדיון הקבוע ליום 2.4.14 על יסוד תקנה 170 לתקנות.

2. עיון בתשובת התובע,להודעת הנתבעת כי המציאה את המסמכים, מעלה לכאורה, כי המסמכים הנדרשים הומצאו לתובע. עם זאת, הנתבעת לא התייחסה לדרישה לחייב אותה להציגם במקור בדיון ההוכחות (סעיף 2 לתשובה לתגובה).

המדובר בעיקר בנספח א' לכתב ההגנה ("הצעת תכנון תאורה/ הזמנות תאורה") תוך צירוף כל המסמכים המקוריים המוזכרים במסמך זה, וכן הזמנה ופירוט מחירים כמפורט בסעיף 41 לכתב ההגנה.

3. ראשית אציין כי מאחר שמדובר בהליך מהיר,הרי שבהתאם לתקנה 214ח(ג)לתקנות סדר הדין האזרחי התשמ"ד-1984,לא חלה על הצדדים תקנה 116 אליה הפנה התובע.
יחד עם זאת ,אין המדובר במקרה דנן בבקשה לגילוי או עיון במסמכים נוספים, אלא במסמכים שצורפו לכתב ההגנה , תוך דרישה להמצאתם של מסמכים אלו במקור.

תקנה 170 לתקנות קובעת:

דרישה]
דרישה]
"בעל דין רשאי בכל עת, בכתב ערוך לפי טופס 15, לדרוש מבעל דין אחר להציג בשעת הדיון מסמכים שברשותו או בשליטתו. "
בעל דין רשאי לשלוח דרישה, כלשון התקנה, בכל עת, ולכן אין לקבל את טענת הנתבעת כי ההליכים המקדמיים הושלמו וכי נקבע מועד להגשת תצהירי עדות ראשית.

4. הואיל והנתבעת לא הגיבה לבקשה, הרי לפחות לכאורה המקור של המסמכים לעיל, כולם או חלקם ברשותה, ויש לקבל את הבקשה.
לפיכך, ככל שהמסמכים המבוקשים קיימים במקור ברשות הנתבעת, אני מורה לה להציגם בדיון ההוכחות שנקבע.
אם וככל שמקור מסמך כלשהו אינו מצוי בידיה, אני מורה לנתבעת להגיש תוך 10 ימים, תצהיר מטעמה, במסגרתו יצוין האם מקור המסמך שבנדון היה מצוי ברשותה או בשליטתה ואם אינו מצוי בשליטתה, אזי מתי יצא ממנה ומה היה עליו.

אין צו להוצאות.

ניתנה היום, ח' אדר ב תשע"ד, 10 מרץ 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אבי אמר
נתבע: מעיין - אמנות בזכוכית בע"מ
שופט :
עורכי דין: