ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שלמה איתח נגד יעקב לבקוף הרצוג :

בפני כבוד השופטת ענת זינגר

תובע

שלמה איתח

נגד

נתבע
יעקב לבקוף הרצוג

החלטה

לאחר עיון בטענות הצדדים אני מוצאת שאכן ראוי לעכב ההליכים בתובענה בפניי וכי אין מקום לבקשת התובע - בין בלבוש של בקשה לצירוף תובע נוסף ובין בלבוש של בקשה לצרף שתי התביעות.

התביעה בת.א. 46036-09-11 לא רק שהוגשה לפני שנתיים, אלא גם מבחינה עניינית , ראוי כי תתברר תחילה ; באותה תביעה צד נוסף (הת ובעת שם) ואין מקום לכפות על צד זה, צירוף עם התביעה דנן שאינה מעניינו.
התובעת שם , מעלה טענות כלפי שני הצדדים שבפניי וזאת בגין אותו אירוע , נשוא תיק זה. הסדר הלוגי תומך בכך שתחילה תתברר אותה תביעה ובמסגרתה, עת שכל הצדדים שהיו מעורבים באירוע נוטלים חלק בהליך, יוכרע עובדתית מה התרחש במסגרתו ומה היה חלקו של התובע והנתבע.
יש מקום להנחה שלאחר הכרעה שם, תתייתרנה מחלוקות עובדתיות שבתיק זה, או מרביתן.

ראוי אפוא שההכרעה העובדתית תהא בתיק האחר - לא רק בשים לב למועד בו הוגשה אותה תביעה, אלא גם מאחר ושם מעורבים כל הגורמים ולפיכך תשמענה כל הראיות הרלוונטיות, בפני אותו שופט, עובר להחלטה. עוד, כאמור לעיל, אין לכפות על התובעת שם, שיתוף עם חזית שבין הצדדים שבפניי, חזית שאינה מעניינה.

צודק הנתבע כי קידום התיקים במקביל - עשוי לגרום להכרעות שיפוטיות סותרות.

בהמשך לאמור יעוכבו ההליכים בתיק זה, בשלב זה, עד ליום 28.12.2015.

ב"כ התובע יעדכן לכל המאוחר עד לאותו מועד, אם הסתיימה ההכרעה העובדתית בתיק האחר.

היה ועד לאותו מועד תסתיים ההכרעה שם, תוגש אז בקשה חדשה לתיקון התביעה, (בין השאר, בשים לב להכרעה שם) - כאשר אליה יצורף עותק מכתב התביעה, כפי שמבוקש לתקנו (דבר שלא נעשה עד היום , חרף החלטתי מיום 11.2.14).

ככל שעקב ההליכים בתביעה האחרת - לא יהא ניתן לחדש ההליכים בתיק זה , גם עד לאותו מועד, ויעלה כי נדרש עוד זמן רב, תישקל הפסקת ההליך דנן, תוך מתן אפשרות להגשת תביעה חדשה במועד הרלוונטי.

ככל שלא תימסר הודעה במועד ואף לא יינתן טעם מדוע לא לעשות כן - עשויה תביעה זו להימחק מחמת חוסר מעש.

ההחלטה תומצא לצדדים.

ניתנה היום, ח' אדר ב תשע"ד, 10 מרץ 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: שלמה איתח
נתבע: יעקב לבקוף הרצוג
שופט :
עורכי דין: