ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אלדן תחבורה בע"מ נגד מוחמד חמאמדה :

בפני כבוד השופטת שרון הינדה

תובעת
אלדן תחבורה בע"מ

נגד

נתבעים
1.מוחמד חמאמדה
2.מניעי סמארה בע"מ

פסק דין

הצדדים מילאו ידיי להכריע בסכסוך בהתאם לסמכותי לפי סעיף 79 א' לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד – 1984.

מדובר בתביעה בגין פגיעה מאחור ברכב התובעת, כאשר אין חולק כי הנתבע 1 פגע ברכב התובעת. טענות הנתבעים כנגד התביעה הינן כי נהג רכב התובעת בלם בפתאומיות וגרם לתאונה ובמישור הנזק טוענים לניתוק קשר סיבתי בשל בד יקת הרכב באיחור ואי הצגת עבר ביטוחי.

לאחר ששמעתי את עדויות הנהגים המעורבים סבורני כי יש לקבל את גרסת נהג התובעת לאופן קרות התאונה שכן הנתבע 1 בעדותו לא טען כי נהג התובעת בלם בפתאומיות אלא אמר: "הוא בלם ולא הספקתי לעצור ונכנסתי בו חזיתית" טענה המחזקת את גרסת נהג התובעת ולפיכך המסקנה היא כי האחריות לתאונה רובצת במלואה לפתחם של הנתבעים.

לעניין הנזק שנגרם בעקבות התאונה, הנתבע 1 העיד כי הציע לנהג תובעת לסדר לו את הרכב, משמע, ראה כי נגרם נזק לרכב .

התובעת תמכה את תביעה בחוות דעת שמאי. מנגד הנתבעת לא ביקשה לחקור את השמאי ולא הגישה חוות דעת שמאי נגדית או כל ראיה אחרת לסתירת גרסת התובעת בנוגע לנזק. משכך ולאור עדות הנתבע 1, סבורני כי הרימה התובעת את הנטל להוכיח נזקיה.

אשר על כן אני מקבלת את התביעה למעט רכיב השינוע עליו ויתרה התובעת בדיון ומחייבת את הנתבעים ביחד ולחוד לשלם לתובעת סך של 10,135 ₪ בצירוף הפרשי הצמדה וריבית מיום 18.8.12 ועד למועד התשלום בפועל בצירוף אגרת בית משפט כפי ששולמה, שכר העד כפי שנפסק בדיון בס ך 250 ₪ ושכר טרחת עורך דין בשיעור 11.8%.

המזכירות תשלח פסק הדין לצדדים בדואר.

ניתן היום, ח' אדר ב תשע"ד, 10 מרץ 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אלדן תחבורה בע"מ
נתבע: מוחמד חמאמדה
שופט :
עורכי דין: