ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד רלף פניקאר :

בפני כבוד הסגנית נשיאה עינת רון

המאשימה
מדינת ישראל

נגד

הנאשם
רלף פניקאר


נוכחים:
ב"כ המאשימה עו"ד רוטל אהרונוביץ' בן טולילה ועו"ד אביטל פורטנוי
ב"כ הנאשם עו"ד הגר אמר מהסנגוריה הציבורית
הנאשם בעצמו

פרוטוקול

ב"כ המאשימה:
הגענו להסדר טיעון, לפיו הנאשם יודה ויורשע והצדדים יעתרו למאסר על תנאי, להפעלת התחייבות שתלויה ועומדת נגדו ולהשית עליו התחייבות נוספת.
המאשימה לא מתנגדת שההתחייבות תשולם בתשלומים.

ב"כ הנאשם:
מאשרת את הסדר הטיעון. הודעתי למרשי כי בית המשפט אינו כפוף להסדר.

הנאשם:
קראתי את כתב האישום, הבנתי את תוכנו ואני מודה בעובדות כתב האישום. אני מבין את פרטי ההסדר ואני מבין שביהמ"ש לא כפוף להסדר הטיעון.
אני מודה אבל יש סיבה לזה. גיליתי שאשתי מטפלת גם בגבר, למרות שאמרה שרק בנשים. היא עברה למקום עבודה אחר, ואנחנו מסתדרים יפה. הייתי שיכור לגמרי ואני מאוד מצטער על זה והיה קצת ויכוח באותו יום.

הכרעת דין

על סמך הודאת הנאשם בעובדות כתב האישום, אני מרשיעה אותו בעבירה של איומים לפי סעיף 192 לחוק העונשין, התשל"ז – 1977.

ניתנה והודעה היום כ"ו אדר תשע"ד, 26/02/2014 במעמד הנוכחים.

עינת רון, סגנית נשיאה

התובעת טוענת לעונש:
הנאשם יליד 1952, הורשע בעבירת איומים, לא מדובר באיום חמור. מגישה גליון ר"פ – מסומן ת/1, לחובתו אי הרשעה משנת 2013 בגין איומים משנת 2010, בית המשפט נמנע מהרשעתו והטיל עליו התחייבות. התיק שלנו תיק יחיד ולא נפתחו תיקים נוספים. הנאשם לקח אחריות, אנחנו עותרים במשותף להפעלת ההתחייבות בסך 3,000 ₪ שמוסכם שתופעל בתשלומים, מאסר על תנאי והתחייבות נוספת.
מגישה גם את ההתחייבות הקודמת – מסומנת ת/2.

ב"כ הנאשם טוענת לעונש:
הנאשם הודה בהזדמנות ראשונה ובכך חסך מזמנו היקר של בית המשפט. מדובר בעבירה מהרף איומים הנמוך. הנאשם מצטער ומתחרט. אכן היה איזה שהוא סכסוך בין הנאשם למתלוננת כפי שהנאשם הסביר פה. אני סבורה שלאור מהות האיומים והעובדה שזה לא מהרף הגבוה והעובדה שבית המשפט היום יפעיל התחייבות בסכום די גבוה, אני סבורה שההסדר הולם וראוי בנסיבות. אבקש לפרוס את ההתחייבות לכמה שיותר תשלומים, מדובר במי שאינו עובד, יש לו ולמתלוננת חמישה ילדים ואבקש להתחשב בו.


גזר דין

על פי הודאתו הורשע הנאשם בעבירה של איומים, בכך שבתאריך 16.6.13 עקב חשדו כי המתלוננת היא אשתו מזה 26 שנים בוגדת בו, איים עליה הנאשם כי אם יתפוס אותה בוגדת אינו יודע מה יעשה לה. אותה עת היה הנאשם תחת השפעת אלכוהול.

דרך כלל יש להחמיר בענישה במקרים אלה של איומים אשר יש בהם להפר את המרקם העדין של תא זה, ולהפוך את מבצרה של המתלוננת שהוא ביתה למקום אחר. במיוחד אמורים הדברים משהנאשם נדון בעבר בזמן קצר לפני כן, ביום 3.3.13, בעבירה של איומים, עניינו הסתיים בלא הרשעה והוא נדון להתחייבות.
יחד עם זאת, מצאתי לכבד את הסדר הטיעון אליו הגיעו הצדדים כיוון שמדובר בנאשם אשר הודה באשמה ונטל את האחריות על המעשים. האיומים מצויים ברף הנמוך של עבירה מעין זו. מדובר היה בתקופת משבר כפי ששמענו ומאז באו הדברים על תיקונם.

אני גוזרת על הנאשם 5 חודשי מאסר על תנאי למשך 3 שנים לבל יעבור עבירה כלשהי שעניינה איומים.

אני מורה על הפעלת התחייבות בת 3,000 ₪ מתיק 27995-03-11 של בית משפט השלום ברחובות. סכום זה של 3,000 ₪ ישולם על ידי הנאשם ב- 7 תשלומים חודשיים, שווים ורצופים, כשהראשון בהם ביום 1.4.14 והבאים אחריו בכל 1 לחודש שלאחר מכן.
לא ישולם תשלום במועדו, יעמוד כל הסכום לפרעון מיידי.

כמו כן, יחתום הנאשם על התחייבות נוספת בסכום של 3,000 ₪ אשר תוקפה למשך שנתיים מהיום והיא לבל יעבור עבירה כלשהי שעניינה איומים.
הנאשם יחתום על התחייבות זו עוד היום, 26.2.14, שאם לא כן ייאסר למשך 3 ימים.

זכות ערעור כחוק.

ניתנה והודעה היום כ"ו אדר תשע"ד, 26/02/2014 במעמד הנוכחים.

עינת רון, סגנית נשיאה
קלדנית: איילת סוסן

הוקלד על ידי אירית שיר


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: רלף פניקאר
שופט :
עורכי דין: