ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אנדרי לובינץ נגד מעש תעשיות פלדה 2001 בע"מ :

בפני כבוד השופט יחזקאל הראל – סגן הנשיאה

תובעים

אנדרי לובינץ

נגד

נתבעים

  1. מעש תעשיות פלדה 2001 בע"מ
  2. מגדל חברה לבטוח בע"מ

החלטה

שבתי ובחנתי את הצעתי בהתייחס לראיות שהוגשו ולהלן הצעתי העדכנית:
נראה כי אכן הועמד לרשות התובע ציוד בטיחות ע"י הנתבעת, אך התובע לא השתמש בו. כן עולה לכאורה מראיות הנתבעת כי לא אחת התובע לא עשה שימוש ברתמות שסופקו לו. משכך מוטלת על התובע רשלנות תורמת לאירוע התאונה. מנגד, יש להביא בחשבון כי הנתבעת היתה מודעת להתנהגותו זו של התובע ונראה לכאורה כי לא עשתה די למניעתה.

נכותו של התובע הינה אורתופדית בעיקרה וכן נכות פסיכיאטרית. שילובן של הנכויות מקשה על התפקוד כפי שעולה באופן ברור מחוות דעתו של ד"ר גונן.
אין חולק כי התובע לא שב למעגל העבודה. הצעתי לפשרה נתנה לפני כשנתיים ימים שעה שניתן היה לסבור כי התובע ישוב למעגל העבודה, אם כי בתפקוד חלקי בלבד. ברם, משחלפו שנתיים נוספות על כל המשתמע מכך , הולכים ופוחתים סיכויו לכך.

לאחר שהבאתי בחשבון את כל טענות הצדדים הצעתי הינה כי ישולם לתובע סך כולל של 3,600,000 ₪. מסכום זה יש לנכות את תשלומי המל"ל ללא ריבית וליתרה יש להוסיף שכ"ט עו"ד בשיעור של 17.5%, מע"מ, אגרה ושכ"ט המומחים. ככל שנותרה מחלוקת בין הצדדים בשאלת שיעור ניכויי המל"ל הנני מציע כי זו תידון בהמשך שכן הפערים הצטמצמו משמעותית. (להערכתי, תשלומי המל"ל מגיעים לכדי כ- 3,250,000 ₪ לאחר עדכון הגמלאות. (הערכה גסה וזאת עפ"י חוות דעת הנתבעות שחלקן שנויות במחלוקת).

נוכח מועד הדיון הקרוב יבואו הצדדים ישירות בדברים בניהם ויעדכנוני בהתאם. בכל מקרה יש לדאוג להתיצבות העדים, אלא אם יוגש הסכם פשרה.

ניתנה היום, ח' אדר ב תשע"ד, 10 מרץ 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אנדרי לובינץ
נתבע: מעש תעשיות פלדה 2001 בע"מ
שופט :
עורכי דין: