ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד פילו(פורמלי) :

33413-12-10

בפני כבוד הסגנית נשיאה עינת רון
המאשימה
מדינת ישראל

נגד

הנאשם
איל פילו


נוכחים:

ב"כ המאשימה עו"ד אריאל פס ועו"ד אביטל פורטנוי
הנאשם בעצמו
ב"כ הנאשם עו"ד גיל גבאי

פרוטוקול

ב"כ המאשימה:
ביום 27.6.12 הוצג הסדר, מאז התקבלו 5 תסקירים בעניינו של הנאשם ולאור האמור בתסקיר האחרון העובדה שלא נפתחו לו מאז תיקים נוספים והוא נעדר תיקים ולאור תסקיר שירות המבחן לפיהם השתלב בהליך טיפולי, הגענו להסדר לפיו בניגוד למה שהצגנו ביום 27.6.12 נעתור במשותף להשית עליו צו של"צ בהיקף של 350 שעות מאסר על תנאי על עבירות אלימות והפרת הוראה חוקית וכן פיצוי למתלוננת בסך 1,000 ₪ שנוכח מצבו הכלכלי הקשה לא נעתור לקנס וכן צו מבחן למשך שנה כמומלץ.

ב"כ הנאשם:
מצטרף לדברי חברתי.
ההסדר הוצג כאשר הנאשם לא היה מיוצג מאחר ועמד על דעתו לא להיות מיוצג על אף שהוצע לו, לאחר מכן הופנה לתסקיר שקבענו שהנאשם השתלב באופן מוצלח יש חשיבות לעניין התעסוקתי, יש בחינה של העניין מול המתלוננת שמציינת שיש רגיעה ביחסים שהם תקינים לאחר שהם נפרדו ובנסיבות של העניין והעדר עבר פלילי ולאור חלוף הזמן –ההסדר ראוי ולכן נבקש לכבדו.

הנאשם:
אני מתנצל על כל ההליך הארוך הזה ומביע חרטה על כל המעשים שלי. מבקש להתחשב כי אני משלם מזונות ועובד בעבודה שדורשת למשרד הבטחון. לגבי הקנס רוב השכר אני משלם מזונות.


גזר דין

על פי הודאתו בשני תיקים שונים, הורשע הנאשם בשלוש עבירות של תקיפה בנסיבות מחמירות, איומים והפרת הוראה חוקית.

לאחר הודאתו בעבירות אלה, הופנה הנאשם לשירות המבחן ולאחר שניתנו בעניינו מספר תסקירים, ניתן לאחרונה תסקיר סופי שלאחר עיון בו הגיעו הצדדים להסדר טיעון מחודש וביקשו כי אכבד אותו.

אומנם, העבירות בהן הורשע הנאשם עוסקות באלימות במשפחה וכעולה מן האמור לעיל, ואף יותר מהזדמנות אחת ואף באלימות ממשית ובאיומים. כאשר לאחר מכן, נלוו לכך אף עבירות של הפרת הוראה חוקית.

בדרך כלל ועל פי הפסיקה הנוהגת יש להחמיר בכך, עם זאת, כעולה מתסקירי שירות המבחן, הרי שמסתבר כי חל שיפור משמעותי באופן התנהלותו של הנאשם, שמשקיע משאבים לא מעטים בהליך שיקומו, הוא השתלב בהליך טיפולי ומגלה מוטיבציה לערוך שינוי באורח חייו. הנאשם הודה באשמות ונטל אחריות על מעשיו. מדובר באירועים אשר אירעו לפני מס' שנים ומאז לא הסתבך הנאשם במעשים נוספים ובשל כך ולאור השתלבותו בהליך השיקומי – יש ליתן לכך משקל ניכר - על כן אני מכבדת את הסדר הטיעון וגוזרת על הנאשם צו של"צ בהיקף של 350 שעות, 6 חודשי מאסר על תנאי למשך 3 שנים לבל יעבור עבירה כלשהי שעניינה אלימות ושלושה חודשי מאסר על תנאי למשך 3 שנים לבל יעבור עבירה כלשהי שעניינה הפרת הוראה חוקית.

אני מחייבת את הנאשם בתשלום פיצוי בסכום של 1,000 ₪ למתלוננת, היא עדת תביעה מס' 1.
סכום זה יופקד בקופת בית המשפט לטובתה של המתלוננת ב- 4 תשלומים חודשיים ורצופים שהראשון בהם ביום 1.4.14 ובאים אחריו בכל 1 לכל חודש שלאחר מכן, לא ישולם תשלום במועדו יעמוד כל הסכום לפרעון מידי.

כמו כן אני מטילה על הנאשם צו מבחן למשך שנה על מנת ששירות המבחן יעקב אחר המשך הטיפול.

עותק גזר הדין יועבר לשירות המבחן על מנת שיתאם לנאשם תוכנית של"צ ויעבירה לאישור בית המשפט.

זכות ערעור כחוק.

ניתנה והודעה היום כ"ד אדר תשע"ד, 24/02/2014 במעמד הנוכחים.

עינת רון, סגנית נשיאה

קלדנית: טובה.

הוקלד על ידי טובה ממן


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: פילו(פורמלי)
שופט :
עורכי דין: