ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין נגאר חמדה נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד השופטת כרמית פאר גינת

מבקשים

נגאר חמדה

נגד

משיבים

מדינת ישראל

החלטה

בפני בקשה לביטול איסור שימוש ברכב. איסור השימוש ניתן ע"י קצין משטרה למשך 30 יום, וזאת בגין חשד לביצוע עבירה של נהיגה תחת השפעת סמים.

כעולה מחומר הראיות, ביום 3.3.14 שעה 16:45 בג'אסר אל זרקא נהג אחיה של המבקשת ברכבה, בהיותו שיכור ותחת השפעת סמים .

ב"כ המבקשת עותרת להשיב את הרכב , בין היתר , מהטעם שהרכב משמש בעיקר את אביה הנכה של המבקשת אשר זקוק לרכב לצורך טיפוליו הרפואיים.

ב"כ המשיבה מתנגד לבקשה. לטענתו קיימות ראיות לכאורה המבססות את החשד המיוחס לנהג.

קצין משטרה מוסמך לאסור שימוש ברכב אשר קיים חשד כי נעברה בו עבירה של נהיגה תחת השפעת סמים למשך תקופה של 30 יום, וזאת אם יש לו יסוד להניח כי יוגש כתב אישום כנגד הנהג.

מעיון בתיק החקירה ובחומר הראיות, מצאתי כי קיימת בשלב זה חולשה בעוצמת הראיות לכאורה הקיימות בתיק, וזאת לאור העובדה כי טרם נתקבלה חוות דעת המלמדת על כך שאחיה של המבקשת נהג ברכבה תחת השפעת סמים.
אומנם קיימים סיממנים נוספים אשר אפיינו את הנהג, אחיה של המבקשת, כמי שעבר לכאורה עבירה של נהיגה תחת השפעת סמים, אך בהעדר חוות דעת מומחה,המדובר בתשתית ראייתית הלוקה בחסר.

אומנם לא הוכח כי הרכב נלקח ללא ידיעתה והסכמתה של המבקשת, ולא הוכח כי המבקשת עשתה כל שביכולתה כדי למנוע את ביצוע העבירה.
אךיחד עם זאת, היות ומחומר הראיות עולה כי הנהג הסכים למסור שתן, אולם תוצאות הבדיקה טרם נתקבלו, ולאור העובדה שהרכב משמש את אביה הנכה של המבקשת, מצאתי לנכון בנסיבות מקרה זה, לעשות שימוש בסמכותי ,ולהורות על קיצור תקופת איסור השימוש.

אשר על כן, אני מורה כי תקופת ההשבתה תקוצר ותועמד על 20 ימים.
ככל שבמהלך 20 ימים אלו תתקבל חוות דעת מומחה,אשר ניתן יהיה ללמוד ממנה האם אחיה של המבקשת נהג תחת השפעת סמים אם לאו, יוכל כל צד לפנות לבית המשפט בבקשה נוספת מתאימה,בין אם לקיצור תקופת ההשבתה ובין אם להארכתה.

המזכירות תמציא העתק החלטה זו לצדדים.
תיק החקירה יוחזר למשיבה ע"י המזכירות.

ניתנה היום, ח' אדר ב תשע"ד, 10 מרץ 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: נגאר חמדה
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: