ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד נחמיה שם טוב :

בפני כבוד השופט שמואל הרבסט
המבקשת
מדינת ישראל
נגד
החשוד
נחמיה שם טוב

נוכחים:
ב"כ המבקשת – שלומי בן דור
החשוד וב"כ עו"ד ש. עזרא

פרוטוקול

ב"כ החשוד: ישנה מחלוקת לגבי תנאי השחרור. לגבי ההפקדה אין מידתיות לבקשה. החשוד מוכן להפקיד סך 750 ₪.

ב"כ המבקשת: מדובר בתלונה של עו"ד יניב גלבוע ממנה עולה כי החשוד הגיע למשרדו, עורך הדין לא היה במשרד אלא הפקידה, החשוד הגיע כשהוא מאיים לפגוע בעו"ד אוחז בידו במקל או אלה. נגבו עדויות גם מהפקידה שמאשרת ו מזהה אותו כי מכירים אותו. ידוע כי יש סכסוך פנים משפחתי שאחיו מייצג את בן הדודה של החשוד ויש תביעה שמתנהלת. החשוד במהלך כל החקירה מאשר בין השורות שהגיע לבית העסק, מאשר שהיה בי דו חפץ, אך מכחיש כי התכוון לפגוע. כמו כן אמר מילים לא קלות. כנגד החשוד היה צו מעצר כללי, לאחר ששוחחו איתו והתבטא בצורה לא ראויה ועל כך יש מזכר. למרות עבר פלילי ישן יחסית. הוחלט לשחררו בתנאים, אני חושב שבנסיבות הענין והגנה על העו"ד לא צריך להמתין שהמתלונן יוציא צו הבאה, 5,000 ₪ לא קשור למהות העבירה אלא לכך שהוא מסרב להתייצב לחקירה ויש סבירות שלא ימשיך להתייצב.

ב"כ חשוד: מציג מסמך של עו"ד יניב גלבוע שמבקש מהמשיב ב-11/13 שיגבו ממנו חוב מסויים, כשנוח לו מעסיק את המשיב וכשלא נוח לו , לא מעסיק. החשוד התייצב בעצמו לחקירה ביום א' בעקבות כך שהתקשר ואמר כי אינו חש בטוב ונקבע כי יתייצב בי ום א'. לגבי נושא ההרחקה לא יתכן שההליך הפלילי משמש כזרוע לבימ"ש לעניני משפחה. אני כן סבור שאפשר להרחיק את המשיב למספר מינימלי ע"מ שהמתלוננים ילכו לבימ"ש לעניני משפחה ויוציאו צו הגנה. אסכים להרחקה של 30 יום ו שיקול הדעת הוא הבלעדי שלהם מה לעשות לאחר מכן. לגבי הסך 5,000ש"ח אבקש להפחית משמעותית.


החלטה

לאחר שעיינתי בחומר החקירה נחה דעתי כי קיים חשד סביר לעבירות המיוחסות לחשוד.
שמעתי ברוב קשב את טענות הצדדים ואני קובע כי החשוד יוכל להשתחרר בהמלא התנאים הבאים:

  1. המשיב יתייצב בכל עת שיידרש לחקירה במשטרה ו/או לדיון בבימ"ש.
  2. המשיב לא יקרב למשרדו של עו"ד יניב גלבוע ברח' יד חרוצים בירושלים וזאת עד ליום 1.6.14.
  3. המשיב לא יקרב לביתו של עו"ד י. גלבוע עד ליום 1.6.14.
  4. המשיב לא יקרב לביתו של מר מרדכי שם טוב עד ליום 1.6.14.
  5. ככל שישנם ענינים משפטיים בין המשיב לבין מי מהמעורבים האחרים בפרשה, הקשר בינו ובין המעורבים האחרים בענינים אלו, יתקיים באמצעות הדואר או הפקס אך לא בפניה ישירה, פנים אל פנים, וזאת עד ליום 1.5.14.
  6. להבטחת תנאים אלו יחתום המשיב על ערבות עצמית בסך 10,000 ₪ וכן יפקיד סך של 2,000 ₪. 1,000 ₪ מהם יהוו תנאי לשחרורו וסך 1,000 נוספים יופקדו עד ליום 16.3.14.
  7. המשיב ימציא ערב צד ג' שיחתום ערבות צד ג' בסך 5,000 ₪.
  8. יותר למשיב להתקשר 7 שיחות טלפון להסדרת תנאי שחרורו.
  9. הבהרתי למשיב כי כל הפרה של תנאי מתנאי השחרור עלול להביא למעצרו.

השחרור ייעשה בפני רשם או מזכיר בית המשפט או בפני שוטר, או סוהר שהוסמך לכך בפקודת המשטרה או שירות בתי הסוהר (סעיף 49 לחוק המעצרים).

ניתנה והודעה היום ח' אדר ב תשע"ד, 10/03/2014 במעמד הנוכחים.

שמואל הרבסט, שופט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: נחמיה שם טוב
שופט :
עורכי דין: