ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בנק דיסקונט קריית שמונה סניף מרכז מסחרי 11110 נגד אבי כהן :

בקשה מס' 5
בפני כבוד הרשם הבכיר ניר זיתוני

מבקש/תובע

בנק דיסקונט קריית שמונה סניף מרכז מסחרי 11110

נגד

משיבים/נתבעים 1 ו 2

  1. אבי כהן
  2. נתלי אריקה כהן

החלטה

בענין : בקשה לדחיית בקשת הרשות להתגונן של הנתבעים 1 ו 2

1. עיון בתיק מלמד כי המשיבים קיבלו ביום 18.2.14 את הבקשה ואת החלטתי מיום 28.1.14 , המורה להם להשיב לאמור בבקשה תוך 20 יום ממועד קבלתה , אך לא השיבו לאמור בבקשה עד עצם היום הזה . על כן , יש להכריע בבקשה על בסיס החומר המצוי בתיק .
2. התובע הגיש נגד המשיבים ונגד שני ערבים ( נתבעים 3 ו 4 ) תביעה בסדר דין מקוצר ע"ס 73,675 ש"ח בגין יתרת חוב הלוואה מיום 14.5.12 .
3. המשיבים והערבים הגישו בקשת רשות להתגונן אשר נקבעה לדיון ליום 27.5.14 .
4. לאחר מתן ההחלטה הוגשה הבקשה שלפני במסגרתה נטען כי המשיבים מודים בחוב ולכן בקשתם סתמית ולא מבוססת במידה המצדיקה לדחותה כבר בשלב זה כהגנת בדים .
5. המשיבים טוענים כי בחודשים האחרונים נקלעו לקשיים כלכליים . נטען כי למרות הקשיים המשיכו המשיבים לה פקיד לחשבון מעת לעת סכומי כסף שונים לכיסוי חוב הפיגורים .
המשיבים טוענים כי הגישו בקשה למחזור הלוואה ע"י פריסה מחדש של החוב .
נטען כי פקידה מטעם הבנק אמרה להם כי בקשתם בעיון וכי תאושר כפוף להסכמת הנהלת הבנק . נטען כי יום לאחר מכן ובניגוד למובטח פתח הבנק בהליכים משפטיים ללא התראה מוקדמת .
6. לאחר ששקלתי טענות הצדדים הגעתי לכלל מסקנה כי לא התקיימו במקרה דנן אותם טעמים מיוחדים שירשמו המצדיקים דחיית בקשת הרשות להתגונן של הנתבעים 1 ו 2 , כאמור בתקנה 205(ג) לתקנות סד"א .

7. במקרה כגון דא , בית המשפט כבר מצא לנכון שלא לדחות את הבקשה לפי תקנה 205(ג) כאשר נקבע דיון בבקשה במעמד הצדדים . במצב דברים זה , יש מקום לדחות את הבקשה ללא דיון רק אם ברור וגלוי כי אין כל אפשרות לפיה הבקשה תתקבל . זה אינו המצב במקרה שלפני .
8. לתובע ישנן חובות מוגברות כלפי הנתבעים 1 ו 2 כלקוחותיו כפי שנקבע בפסיקת בית המשפט העליון . אחד המקורות המרכזיים לחובות אלה הינו חובת תום הלב . לא ניתן לומר כבר בשלב זה כי חובת תום הלב מתיישבת עם הגשת תביעה ללא התראה מוקדמת יום לאחר שנאמר לבעלי החשבון ע"י הפקידה בסניף כי בקשתם למחזור ההלוואה מאושר ת בכפוף להסכמת הנהלת הבנק . די בכך כדי להצדיק הותרת הדיון על כנו .
9. על כן , הבקשה נדחית .
כיוון שהנתבעים 1 ו 2 לא הגיבו לאמור בבקשה , אין צו להוצאות .

ניתנה היום, ח' אדר ב תשע"ד, 10 מרץ 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: בנק דיסקונט קריית שמונה סניף מרכז מסחרי 11110
נתבע: אבי כהן
שופט :
עורכי דין: