ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עופר לוזון נגד הראל חברה לבטוח בעמ :

בפני כבוד הרשם בכיר אדי לכנר

התובע

עופר לוזון

נגד

נתבעים

1.הראל חברה לבטוח בע"מ
2.אלירן סבג

פסק דין

בפני תביעה בגין נזק שנגרם לרכב התובע כתוצאה מתאונת דרכים.
התאונה ארעה בצומת מרומזר, המחלוקת בין הצדדים היא בשאלה איזה רכב עבר באור אדום.

העדים מטעם התובע העידו שעמדו ברמזור אדום על מנת לפנות שמאלה וכאשר הרמזור התחלף לירוק החלו בנסיעה ואז נפגעו על ידי רכב הנתבעים.

עד הנתבעים העיד כי נסע ברצף של רמזורים ירוקים, ורכב התובע התפרץ לצומת.

לאחר ששמעתי את הצדדים, אני סבור כי דין התביעה להתקבל, מאחר וסביר יותר כי רכב הנתבעים חצה את הצומת באור אדום, מאשר שרכב התובעים חצה את הצומת באור אדום.

ראשית, היו שני עדים מטעם התובע, אשר עדויותיהם לא נסתרו, הם העידו כי הרכב היה בעצירה מוחלטת והעידו כי הרמזור הפונה שמאלה אינו קרוב לרמזור המראה ישר.

מנגד, עדותו של הנתבע לא היתה משכנעת. תחילה טען שבדק את הצומת לאחר התאונה ונאמר לו שבצומת זו ישנן תאונות רבות עקב בלבול הנהגים הפונים שמאלה, אולם כאשר נשאל לגבי כיוון התובעים, לא ידע להגיד אם הרמזורים קרובים או רחוקים.
כמו כן טענתו כי ראה את הרמזור ירוק כ- 250 מטר מהצומת תוך כדי נסיעה איטית, וכאשר אין שום תנועה, והרמזור לא התחלף ולא ראה את רכב הנתבעים אשר החל את נסיעתו ממצב של עצירה וחצה שלושה נתיבים, אינה הגיונית.

יתרה מכך, סביר להניח שרכב שעמד ברמזור אדום, לא יעבור באור אדום במיוחד כאשר ישנו מרחק בין הרמזור שמראה שמאלה לבין הרמזור שמראה ישר.

העובדה שהתובעים מטעם התובע לא ידעו להגיד כמה זמן היו ברמזור ולא ידעו על סדרי הרמזורים, אינה פועלת לרעתם, שכן חלף זמן רב מהתאונה.

לעניין גובה שכר טרחת השמאי, הסכום שהוצג על ידי התובע הוא סביר יחסית לגובה הנזק.

לאור האמור, אני מקבל את התביעה, ומחייב את הנתבעים לשלם לתובע סך של 4,171 ₪ בתוספת הצמדה וריבית מיום הגשת התביעה, בתוספת אגרת בית משפט, שכ"ט עו"ד בהתאם לתעריף המינימאלי, ושכר העדים כפי שפסקתי.

בא כח התובע רשאי להגיש פסיקתא לחתימה.

ניתן היום, ח' אדר ב תשע"ד, 10 מרץ 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עופר לוזון
נתבע: הראל חברה לבטוח בעמ
שופט :
עורכי דין: