ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רפאילוב(אסיר) נגד משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר :

בפני כבוד השופטת הבכירה , נגה אהד
העותר
אמיל רפאילוב

נגד

המשיב
שרות בתי הסוהר
#2#>
נוכחים:
העותר
ב"כ המשיב – עו"ד אפרת פלד

פרוטוקול

ב"כ המשיב:
מגישה כתב תשובה. הוא הסכים לערך בדיקות דם רק אתמול, מצרפת תוצאות בדיקות הדם.

העותר:
זה לא נכון שלא רציתי לעבור בדיקות רפואיות.
פעם שעברה עתרתי והשב"ס יודע לעשות תחבולות על מנת למנוע ממני להציג תעודות רפואיות ולהיות מיוצג ע"י עורך דין. זה נעשה פעם שעברה וגם היום נודע לי בשש בבוקר שיש לי עתירה כך שלא יכולתי להביא את התעודות הרפואיות ולא להיות יוצג.
ביקשו ממני בדיקת דם ולא אמרו לי מה הסיבה ולכן סירבתי. אתמול כשביקשו ממני בדיקת דם, ידעתי שיש עתירה היום ולכן נעתרתי. את התשובות לא ראיתי. אני יודע שאני בסדר. אני מקבל טיפול רפואי. ביהמ"ש מציג בפניי את התשובות של הבדיקות. אני מקבל טיפול רפואי כבר 8 שנים, אני פצוע קשה ויש לי כאבים כרוניים ומקבל מורפיום. בכל הדיונים פניי בפני כל שופט והייתה הוראה מפורשת מכבוד השופט טל לתת לי את הבדיקות הרפואיות שאני מקבל מרופאת המשפחה, ביקשו כי הרופאה תשלח את המרשם, קיבלו אותו אך אמרו כי לא כתוב בדיוק כמה, אז שתשלח שוב. קיבלה פעם שניה שאני מקבל 4 כפול 30 כדורים ביום מרופאת משפחה והיא לא נעתרת עדיין לא מקבל את זה. וזה לא ייתכן. 3 כדורים לא מספיקים לי ביום. היא קיבלה את המרשם מרופאת המשפחה. ההחלטה של כבוד השופט טל נמצאת במסמכים אצל עורך הדין.
לי אין מאסרים קודמים, 30 שנה לא הייתי בבית הסוהר.
השופט לא אמר לתת לי 4 כדורים אלא נתן החלטה שאקבל את אותו טיפול רפואי. הוציאו אותי בשש בבוקר ולא יידעו את עורך הדין שלי. אני לא יכול לקיים חיים רגילים בלי הטיפול הרפואי הראוי. אני שואל האם במדינת ישראל אני אמור לקבל את אותו טיפול רפואי שאני רגיל לקבל מרופאת המשפחה במשך 8 שנים?


החלטה

עניינה של העתירה קבלת טיפול רפואי שלדברי העותר אינו מקבל.
מדובר בעצור פלילי עד תום ההליכים בעבירות תעבורה, אחזקת נשק, סחר יבוא ויצוא סמים מיום 4.6.13.
לטענת העותר קיבל בעבר טרם מעצרו במשך שנים 4 כדורי מורפיום ואילו במהלך מעצרו מקבל רק 3 כדורי מורפיום ואינו יכול לתפקד במינון של 3 כדורים בלבד.
נכון להיום הוצגו בדיקות רפואיות של העותר ונראה על פני הבדיקות למקרא התוצאות כי למעט שתי בדיקות שחרגו מתחום הנורמה באופן מינורי, יתר הבדיקות הינן בתחום הנורמה. משהעותר נמצא בשב"ס, האחראי על מצבו הרפואי הוא השב"ס והחלטות רפואיות בעניינו מתקבלות ע"י הצוות הרפואי לאחר עריכת בדיקות.
משהחליט רופא השב"ס על טיפול של 3 כדורי מורפיום ליום, החלטה זו מחייבת.
לדברי העותר שופט כתב בהחלטה מסוימת כי העותר ימשיך לקבל טיפול רפואי שניתן לו ע"י רופא המשפחה. לא הוצגה בפניי החלטה מסוג זה, לא ע"י העותר, לא ע"י המשיב ועל כן אין ביכולתי להתייחס להחלטה זו.
בנסיבות אלה העתירה נדחית.

ניתנה והודעה היום ‏ב' אדר ב' תשע"ד, 4/3/2014 במעמד הנוכחים.

נגה אהד, שופטת בכירה


מעורבים
תובע: רפאילוב(אסיר)
נתבע: משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר
שופט :
עורכי דין: