ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שוקדה מושב עובדים להתיישבות חקלאית נגד מיכאל ריין :


בפני כבוד השופטת סבין כהן

מבקשים

שוקדה מושב עובדים להתיישבות חקלאית

נגד

משיבים

  1. מיכאל ריין
  2. בת-אל ריין
  3. החטיבה להתישבות בהסתדרות הציונית העולמית

החלטה

לפניי שתי בקשות מטעם הנתבעים.
האחת, לאחד הדיון בתובענה זו עם תובענות נוספות לפינוי מושכר אותן הגישה התובעת והשניה הינה להעברת הדיון בתובענה זו לסדר דין רגיל.

ראשית, לעניין איחוד התובענות, מצאתי מקום לומר כבר עתה, כי בהעדר הסכמה בין הצדדים בעניין זה, ניתן יהיה להכריע בבקשה רק לאחר שיוגשו כתבי ההגנה בתובענות השונות ואם לאחר עיון בהן יראה בית המשפט, כי התובענות אמנם מצדיקות דיון מאוחד, תישקל הבקשה.

המבקשים יעוררו לפיכך בקשתם לאחר הגשת כתבי ההגנה.

אשר להעברת התובענה לבירור בסדר דין רגיל, הנני סבורה, כי בקשה זו בדין יסודה.
אין עסקינן בתביעה לפינוי מושכר, היות ולא נטען, כי עסקינן במושכר.
התובעת אינה טוענת להסכם שכירות שבין הצדדים, אלא להסכם שבין הנתבעת 3 ובין הנתבעים, אך גם בעניין זה צרפה לתגובתה הסכם שכירות שאינו עוסק כלל וכלל בנתבעים.

לאור האמור, היות ונטען, כי עסקינן בפינוי פולשים, או בפינוי מי שלכל היותר ניתנה להם הרשאה מטעם צד שלישי, שלו ניתנה הרשאה על ידי התובעת, אין מקום לדון בתביעה כתביעה לפינוי מושכר.

בעניין זה חשוב להדגיש, כי ניהולן המהיר של התביעות לפינוי מושכר נעשה באופן האמור, בין היתר בשים לב לכך ששאלת מעמדם של הצדדים אינה שנויה במחלוקת והיא עולה מתוך הסכם שכירות, כך שכל שנותר לדון בו הוא שאלת ההפרה או סיום ההסכם.
שעה שיש צורך לברר גם את מעמדם של הצדדים זה אל מול זה, הרי שמדובר בדיון מסורבל, שאינו מתאים מטיבו לבירור במסגרת תובענה לפינוי מושכר והמחוקק לא התכוון להחיל על תביעות מהסוג האמור את התביעות לפינוי מושכר ולמצער, ככל שהדבר נוגע למקרה דנן, הדבר אף מצדיק העברת הדיון בתובענה להליך בסדר דין רגיל, שעה שמדובר בשאלה שבמחלוקת, כשלתביעה אף לא צורף תצהיר מטעם נתבעת 3 הנוגע למערכת היחסים שבין הצדדים.

התובענה תתברר לפיכך בסדר דין רגיל.
כתב הגנה יוגש בתוך 30 יום מהיום.
עם הגשת כתב ההגנה יקבע מועד לישיבת קדם משפט.

ניתנה היום, ח' אדר ב תשע"ד, 10 מרץ 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: שוקדה מושב עובדים להתיישבות חקלאית
נתבע: מיכאל ריין
שופט :
עורכי דין: