ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין צובח אלצראיעה נגד נגד את י. ברזני בע"מ :

לפני: כבוד השופטת יפה שטיין

המבקש:
צובח אלצראיעה
ע"י ב"כ: עו"ד אסחאק חג'אזי

-
המשיבה:
נ. את י. ברזני בע"מ
ע"י ב"כ: עו"ד תהילה פוגל

החלטה

לפניי בקשה לתיקון כתב התביעה על ידי הוספת נתבעת נוספת.
ב"כ המבקש טוען כי קיבל את ייצוג המבקש (התובע בהליך העיקרי) רק לאחרונה. עם קבלת הייצוג ועיון בתיק התגלו על ידו מסמכים המעידים על קיומה של מעסיקה נוספת על המשיבה. לבקשה צורפו צילומי המחאות של המעסיקה הנוספת לכאורה – א. ברזני שירותים ועסקות בע"מ (להלן: "החברה") שנרשמו לפקודת המבקש .
המשיבה מתנגדת לבקשה וטוענת כי התנהלות המבקש בתביעה העיקרית אינה בהתאם לתקנות, משהבקשה הוגשה בהעדר תצהיר. כמו כן, כתב התביעה מעלה קשיים רבים אשר לא יתוקנו עם קבלת הבקשה והוספת הנתבעת המבוקשת.
לאחר שעיינתי בטענות הצדדים, הגעתי לכלל מסקנה כי דין הבקשה להתקבל כמפורט להלן.
תקנה 41 (א) לתקנות בית הדין לעבודה (סדרי דין), התשנ"ב - 1991, קובעת את סמכותו של בית הדין להתיר תיקון של כתב טענות בכל שלב של ההליך, ובכלל זה אפילו החלה שמיעת הראיות. גישת הפסיקה לעניין תיקון כתב התביעה היא ליברלית ומרחיבה. לעניין זה יפים דבריו של כבוד השופט אילן איטח: "ככלל, ולמעט במקרים חריגים ינקוט בית הדין לעבודה גישה ליברלית, וככלל, ייעתר לבקשות לתיקון כתב התביעה מקום בו הבקשה אינה לוקה בשיהוי, הוגשה בתום לב, הנזק לצד האחר ניתן לפיצוי בכסף ומקום בו יהיה תועלת בתיקון לבירור הפלוגתאות". (בר"ע 14760-03-12 אפלברג עמוס - מכון היהלומים הישראלי בע" מIDI (15.7.2012) ).
בענייננו, קיומה של מעסיקה נוספת לכאורה והוספתה כנתבעת עשוי לשפוך אור על המחלוקת העיקרית שבין הצדדים והיא קיומם של יחסי עובד-מעביד. בנסיבות המקרה לא מצאתי לנכון לסטות מההלכה האמורה.
על יסוד האמור לעיל , הבקשה מתקבלת והריני מורה, כדלקמן:
המבקש יגיש לתיק בית הדין וישירות לצדדים כתב תביעה מתוקן, בתוך 15 ימים.
כתב הגנה מטעם החברה יוגש בתוך 30 ימים מיום המצאת כתב התביעה המתוקן . המשיבה רשאי ת לתקן את כתב ההגנה מטעמ ה בתוך המועד האמור.
בנסיבות העניין - שאלת ההוצאות תישקל בסיום ההליכים.

ניתנה היום, ח' אדר ב תשע"ד, (10 מרץ 2014), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: צובח אלצראיעה
נתבע: נגד את י. ברזני בע"מ
שופט :
עורכי דין: