ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין כלל חברה לביטוח בע"מ נגד שפיק אבו חאמד :

בפני כבוד השופטת שרון הינדה

תובעת
כלל חברה לביטוח בע"מ

נגד

נתבעים
1.שפיק אבו חאמד
2.אחים בחיס הובלות ומסחר בע"מ
3.הכשרה חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

הצדדים מילאו ידיי ליתן פסק דין בשאלת האחריות, בהתאם לסמכותי לפי סעיף 79 א' לחוק בתי המשפט [נוסח משולב], התשמ"ד – 1984.

הצדדים מציגים מסכת עובדתית דומה לפיה משאית התובעת נפגעה מהנגרר של משאית הנתבעים בשעה שמשאית הנתבעים סטתה ימינה על מנת להימנע מפגיעה במשאית התובעת.

המחלוקת בין הצדדים הינה בשאלת אופן קרות התאונה כאשר מחד טוען נהג משאית התובעת כי משאית הנתבעים הגיעה ממולו, בנתיב הנסיעה שלו וכשהנתבע 1 הבחין בו, סטה עם המשאית ימינה ופגע בצד הקבינה שלו עם הנגרר של המשאית . מאידך טוענים הנתבעים כי משאית התובעת "חתכה" את הסיבוב ואילצה את הנתבע 1 לסטות ימינה שאם לא כן היה פוגע במשאית התובעת חזיתית.

בדיון שהתקיים בפניי העידו נהגי הצדדים ועד ראיה מטעם הנתבעים אשר נסע לפני משאית הנתבעים.

מבחינת עדויות הצדדים ולאחר עיינתי בכתבי הטענות ובראיות שהוצגו בפני לרבות תמונות הנזק במשאית התובעת סבורני כי לאור העובדה שהתאונה התרחשה בכביש צר ומפותל, כשמצד אחד תהום ומצד שני הר, סביר להניח כי כל אחד מהנהגים נסע בכיוון מרכז הכביש באופן החורג במידה מסויימת מנתיבו. יחד עם זאת משהתברר מהעדויות כי המשאית שנסעה לפני משאית הנתבעים הבחינה במשאית התובעת וחלפה עליה ולאור מהירות הנסיעה של הנתבע 1 הנחזית להיות גבוהה ביחס לתנאי השטח ולאור מיקום הפגיעה במשאית התובעת המעידה כי הנתבע 1 נאלץ לסטות בזווית חדה אשר לא אפשרה סטייה מלאה של הנגרר ביחד עם המשאית שלו סבורני כי נושא הוא בחלק הארי של האחריות לתאונה. לפיכך אני מחלקת את האחריות לתאונה באופן שהנתבעים נושאים באחריות בשיעור של 80% והתובעת באחריות בשיעור של 20%.

המזכירות תשלח את פסק הדין לצדדים בדואר.

ניתן היום, ח' אדר ב תשע"ד, 10 מרץ 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: כלל חברה לביטוח בע"מ
נתבע: שפיק אבו חאמד
שופט :
עורכי דין: