ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עירית נתניה נגד ציון מוצרי בטון בע"מ :

בפני כבוד השופטת בדימוס ריבי צוק
המאשימה
עירית נתניה

נגד

הנאשמים
1. ציון מוצרי בטון בע"מ

2. ציון פהימה

3. קובי פחימה


נוכחים:
ב"כ המאשימה עו"ד רוני דורון.
ב"כ הנאשמים עו"ד ויינברגר.

פרוטוקול

ב"כ המאשימה:

הגעתי עם הנאשמים להסדר טיעון לפיו:
א. נאשמת 1 תישא בקנס של 20,000 ₪ ונאשם 3 ב-5,000 ₪. אין התנגדות לתשלומים ביחס לשני הנאשמים.
ב. כל אחד מהנאשמים 1, ו-3 יחתום על התחייבות כספית, בסכום הקנס שהוטל עליו, שלא יעבור עבירה על כל רישוי עסקים וזאת לתקופה של שנתיים שראשיתה ביום כניסתו לתוקף של צו הסגירה כאמור בסעיף קטן ג'.
הקנס ישולם __________ .
ג. תוקפו של צו הסגירה שהוצא לעסק המתואר בכתב האישום בתיק עמק 4639-08 יוארך עד לתום 12 חודשים מהיום.
ד. צו לפי ס' 16 (3) לחוק לפיו לא יעבירו הנאשמים את עסקם לאחר אלא אם בידי אותו אחר יש רישיון עסק.
ה. הנאשם 3 יישא בעונש של מאסר על תנאי של שישים יום לתקופה של שנתיים שראשיתה ביום כניסתו לתוקף של צו הסגירה, כאמור בסעיף קטן ג שלא לעבור עבירה על ס' 18 לחוק רישוי עסקים.
הסדר הטיעון מבוסס על כך שהנאשמים הגישו בקשה לרישיון עסק, מטפלים בהוצאת רישיון והצהירו בפניי שהרסו את כל חריגות הבנייה נשוא תיק עמק 9729-02-10 בביהמ"ש זה וכן הציגו בפניי מסכים על קיומו של הליך מקביל בעיר אחרת לפתיחת עסק דומה במידה והוצאת רישיון העסק במקום מסוג כתה האישום לא תסייע בסופו של דבר במשך תקופה זו.

ב"כ הנאשמים:
מבקשים לאמץ את הסדר הטיעון.
מצטרף לבקשה מהנימוקים שציינה חברתי. נאשם 3 פעל בכמה מישורים. האחד, להסיר את חריגות הבנייה שמנעו הגשת בקשה לרישיון עסק. לאחר מכן, הגיש בקשה לרישיון עסק ואף קיבל אישור עקרוני ממכבי אש, מומחה נגישות וגם הסדיר את הדברים שאמורים להיות מוסדרים לצורך קבלת אישור של אגף לאיכות הסביבה. במקביל, החברה פעלה לרכישת קרקע בבאר שבע והיא בהליכים מתקדמים לקבלת היתר בניה, תוך שהושקעו בכך כספים רבים. מציג את אישור האדריכל על הפעולות שנעשו. אני חושב שהסדר הטיעון הוא סביר ומבקש מבהמ"ש לאמץ אותו ויורה על תשלום הקנס ב-12 תשלומים.
גזר דין

לאחר שקראתי את כתב האישום, שמעתי את הראיות ואת הצדדים, מצאתי כי הסדר הטיעון שהושג בין הצדדים סביר. אשר על כן אני מאמצת את עסקת הטיעון וגזרת על הנאשמים 1 ו-3 את העונשים הבאים:

א. צו הסגירה לעסק המתואר בכתב האישום אשר ניתן בתיק עמק 4639-08 יכנס לתוקף בתום 12 חודשים מהיום אלא אם ינתן רישיון עסק כדין עד המועד הנ"ל.

על הנאשמת 1 קנס בסך של 20,000 ₪ .
על הנאשם 3 קנס בסך של 5,000 ₪.
כל אחד מהקנסות דלעיל ישולם ב- 12 תשלומים חודשיים שווים ור צופים, תשלום ראשון עד ליום 09.04.14. לא ישולם תשלום במועדו יעמוד כל הקנס לפרעון מיידי.

ג. נאסר בזאת על הנאשמים 1 ו-3 להעביר את העסק או כל זכות בו לאחר אלא אם לאותו אחר רישיון עסק כדין לניהולו.

ד. על הנאשם 3 מאסר על תנאי של שישים יום, מתקופה של שנתיים, שראשיתה ביום כניסתו לתוקף של צו הסגירה כאמור בסעיף קטן א לעיל, שלא יעבור עבירה על סעיף 18 לחוק רישוי עסקים.
ה. כל אחד מהנאשמים 1 ו-3 יחתמו על התחייבות כספית בסכום הקנס שהוטל עליהם, לתקופה של שנתיים שראשיתה מיום כניסתו לתוקף של צו הסגירה כאמור בסעיף קטן א לעיל, שלא יעברו עבירה על חוק רישוי עסקים.
כתבי ההתחייבות כאמור יחתמו במזכירות בהמ"ש, תוך 7 ימים מהיום, ואם לא יעשה כן יאסר הנאשם 3 לחודשיים.

זכות ערעור לבית המשפט המחוזי תוך 45 יום מהיום.

ניתנה והודעה היום ז' אדר ב תשע"ד, 09/03/2014 במעמד הנוכחים.

ריבי צוק, שופטת בדימוס

הוקלד על ידי איריס חדד


מעורבים
תובע: עירית נתניה
נתבע: ציון מוצרי בטון בע"מ
שופט :
עורכי דין: