ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד חרחש(אסיר) :

5497-02-14

בפני כבוד השופטת מרים קסלסי
המבקשת
מדינת ישראל

נגד

המשיב
האני חרחש (אסיר)


נוכחים:
ב"כ המבקשת עו"ד עטייה דאמוני
המשיב וב"כ עו"ד אכרם חליחל ועו"ד מנחם עצמון

פרוטוקול

עו"ד חליחל: אבקש להשתחרר מייצוג, מייצג את המשיב עו"ד עצמון.


החלטה
כמבוקש.

ניתנה והודעה היום ח' אדר ב תשע"ד, 10/03/2014 במעמד הנוכחים.

מרים קסלסי, שופטת

ב"כ המשיב: אבקש לומר שסוף סוף לאחר שיחתי עם המשיב באולם, המשיב מודה באלכוהוליזם, מה שלא היה עד כה. שאלתי אותו מדוע לא הודה בפני זו שערכה לו התסקיר, השיב כי התבייש ממנה. היום מוכן ללכת לגמילה. נמצאים פה אחותו, אשתו ואחיו שמוכנים לקחת עליו חסות. אשתו מורה עם משכורת סבירה. הפיקוח הפעם עם הודאתו סוף סוף, יוכלו אחת ולתמיד לפתור את הבעיה. מן הראוי ליתן לו ההזדמנות למרות העבירות אותן עשה.
ב"כ המבקשת: מדובר בתסקיר שלילי ביותר, שדוחה מכל וכול את שליחתו לפיקוח אצל מפקחים כלשהם.

ב"כ המשיב: לאור הערות בית המשפט, אבקש כי בית המשפט יפנה את המשיב לתסקיר חוזר שבו תיבדק האפשרות לשלב את המשיב בתקופה הקרובה במוסד גמילה. לשאלת בית המשפט, לגבי ניהול התיק 2016-07-13, בפני מותב זה, טרם התקבלה החלטה. אבקש בשלב זה לדחות המועד.


החלטה
בפניי בקשה למעצר עד תום ההליכים. כנגד המשיב הוגש כתב אישום המייחס לו עבירות של נהיגה בפסילה בשני אירועי נהיגה נפרדים שהתרחשו באותו היום 18.2.14. מדובר בעבירות חוזרות. המשיב נדון למאסר ממושך בגין עבירה קודמת, לחובתו מאסר על תנאי, בנוסף תלוי ועומד נגדו כתב אישום המייחס לו מסירת פרטים כוזבים. לא התרשמתי כי ניתן לתת אמון במשיב ולכן לא מצאתי לנכון לבדוק חלופת מעצר נוספת מעבר לזאת שנבדקה בדיון הקודם. תסקיר המעצר שהוצא בעניינו מאשש התרשמותי זו וקובע באופן חד משמעי כי למשיב בעיית אלכוהול וכי יקשה על מפקחיו להציב לו גבולות כמו גם הכחשה והדחקת בעיותיו והעבירות שביצע ולכן באופן חד משמעי נאמר כי יש להשאירו במעצר עד תום ההליכים.
יחד עם זאת, בהנחה שהצהרתו של המשיב היום בפני סנגורו היא תחילתה של דרך חדשה ורצון כן ואמיתי להתחיל בהליך גמילה, הרי שאין מניעה בכפוף להמלצת שירות המבחן לבדוק האפשרות לשלבו במוסד גמילה סגור.
במהלך תקופת מעצרו הובהר לסנגורו כי אם ימצא המשיב מתאים לגמילה ובית המשפט יאמץ המלצה כזו, הרי שתקופת שהותו בגמילה לא תחשב לתקופת מעצר שניתן לקזזה ממאסרו אם יורשע והמשיב הסכים לכך.
אשר על כן, אני מורה לשירות המבחן לבדוק אפשרות התאמתו של המשיב למוסד גמילה, בדיקה זו תעשה ככל האפשר תוך חודש ימים מהיום.

עם קבלת תסקיר נוסף, יקבע מועד לדיון.

בשלב זה מורה על מעצר עד תום ההליכים.

ניתנה והודעה היום ח' אדר ב תשע"ד, 10/03/2014 במעמד הנוכחים.

מרים קסלסי, שופטת


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: חרחש(אסיר)
שופט :
עורכי דין: