ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אליהו חברה לבטוח בע"מ נגד מירי בן זאב קורן :

בפני כבוד הרשם בכיר עדי סומך

תובעת

אליהו חברה לבטוח בע"מ

נגד

נתבעות

  1. מירי בן זאב קורן
  2. הכשרת הישוב חברה לביטוח בע"מ

החלטה

בהעדר תגובת ב"כ התובעת, חרף המצאת הבקשה כדין, אני נעתר לביטול צו ההבאה.

אני נעתר לבקשת המבקש לפסיקת הוצאות לטובתו שישולמו על ידי התובעת בתוך 30 ימים, אותן מעמיד אני ע"ס 500 ש"ח וזאת מהטעמים הבאים:

א. העד נצרך בהגשת מספר בקשות לביטול צו הבאה שנותרו ללא מענה.

ב. על פניו נראה כי צו ההבאה הוצא למרות שלא הוגשה בקשה לזימון עד עובר לדיון מיום 11.2.14 (אין עדות לכך בתיק) או לפחות לא הופסה דעתי כי מה שנמסר לעד זה פרוטוקול הדיון הקודם מיום 11.9.13 המאזכר את מועדו של הדיון הנדחה שאליו לא התייצב.

ג. האמור בסעיף 5 לבקשת העד על פיו נאמר לו על ידי משרד ב"כ התובעת כי אין טעם שיתייצב לדיון כיוון שלא זומן כדין, אף נותר ללא מענה לנוכח העדר תגובה מצד התובעת.

ד. מכתבה של ב"כ התובעת, מופנה לעד להתייצב לדיון בתיק מיום 11.2.14, נמסר לו באמצעות הדבקה על דלת ביתו 4 ימים לפני מועד הדיון . מדובר בזמן לא סביר שלא מאפשר לעד סביר להתארגן באופן סביר לקראת הופעה בבית משפט. נזכור כי מרבית העדים, כדוגמת עד זה, אינם בעלי דין ובתור שכאלו חסרי אינטרס כלכלי בתוצאות התיק . דווקא על שום כך, ראויים אלו לקבלת יחס אלמנטרי בעת זימונם למתן עדות מטעם צד שאינו חף מאינטרס. זימון אלמנטרי משמעו 60 ימים לפחות טרם הדיון זאת בפרט שבענייננו הדיון הקודם התקיים ביום 11.9.13, היינו 5 חודשים לפני מועד הדיון החדש.

על שום כל אלו, ביחד ולחוד, זכאי העד להוצאותיו כמו גם לביטול צו ההבאה כנגדו.

המזכירות תשלח החלטתי זו לצדדים.

ניתנה היום, ח' אדר ב תשע"ד, 10 מרץ 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אליהו חברה לבטוח בע"מ
נתבע: מירי בן זאב קורן
שופט :
עורכי דין: