ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד סאמי אלטורי :

בפני כבוד השופט ד"ר יובל ליבדרו

המאשימה:
מדינת ישראל
ע"י ב"כ עו"ד מוחמד אבו צבייח והמתמחה ערן ורשבסקי

נגד

הנאשם:
סאמי אלטורי - בעצמו
ע"י ב"כ עו"ד יפעת דאי

פרוטוקול

ב"כ הצדדים:
אנו נותנים את הסכמתנו לניהול הדיון באופן של ניהול דיון מקדמי, בהתאם לסעיף 143א לחוק סדר הדין הפלילי [נוסח משולב], התשמ"ב- 1982. לאחר שהתקיים דיון לפי סעיף 143 א' לחסד"פ, אנו מודיעים לבית המשפט כי הגענו להסדר טיעון לפיו הנאשם יודה בכתב אישום מתוקן ויורשע בו.
ההסדר כולל הסכמה לעניין העונש, לפיו יעתרו הצדדים במשותף לעונשים של מאסר מותנה גם בגין עבירות איומים ו חתימה על התחייבות להימנע מביצוע עבירה. עוד הוסכם כי המאשימה תעתור להשית על הנאשם גם עונש של קנס ואילו ההגנה תעתור להימנע מהטלת עונש קנס.

ב"כ המאשימה:
מגיש עותק מכתב האישום המתוקן לתיק בית המשפט.

הנאשם:
אני מבין שאיני חייב להודות וכי יש לי הזכות שהמאשימה תוכיח את אשמתי, אני משיב כי אני רוצה להגיע להסדר ומאשר את ההסדר אליו הגענו. ידוע לי כי בית המשפט אינו כבול לעונש עליו הוסכם בהסדר הטיעון. עוד הובהר לי כי אם יחרוג בית המשפט מהסדר הטיעון, תהא המאשימה רשאית להציג עמדה אחרת באם יוגש ערעור.

החלטה

מתיר תיקון כתב האישום כמבוקש. כתב האישום המתוקן יסרק לתיק האלקטרוני.

ניתנה והודעה היום ח' אדר ב תשע"ד, 10/03/2014 במעמד הנוכחים.

ד"ר יובל ליבדרו, שופט

הנאשם:
אני מודה בעובדות המיוחסות לי בכתב האישום המתוקן. אני מודה בביצוע עבירה של התנהגות פרועה במקום ציבורי.


הכרעת דין

על יסוד הודאת הנאשם, הנני מרשיע אותו בעבירה המיוחסת לו בכתב האישום המתוקן.

ניתנה והודעה היום ח' אדר ב תשע"ד, 10/03/2014 במעמד הנוכחים.

ד"ר יובל ליבדרו, שופט

ב"כ המאשימה טוען לעונש:
הנאשם הודה בהזדמנות הראשונה, חסך זמן שיפוטי יקר, בהודאתו לקח אחריות על מעשיו והביע חרטה על כך. הנאשם נעדר עבר פלילי, ולו זו הסתבכותו היחידה. המאשימה סבורה כי העונש שיושת ראוי ומאוזן, יחד עם זאת, נבקש שיושת קנס שבנוסף לעונשים צופה פני עתיד, יהווה לנאשם גורם מרתיע מחזרה על ביצוע העבירות בעתיד .

ב"כ הנאשם טוענת לעונש:
מדובר בנאשם כבן 36, אב ל-5 ילדים אשר אינו מצליח למצוא עבודה, מופיע בלשכת התעסוקה על מנת לקבל עבודה. הנאשם הודה בכתב אישום מתוקן משמעותית אשר רכיבים משמעותיים נמחקו מכתב האישום. יחד עם זאת, הנאשם הודה שאמר למתלוננת כפי שמיוחס לו בעובדה 2 בכתב האישום וחוזר ומדגיש כי לא התכוון להפחיד ולאיים אך הבין כי יצרו חשש אצל המתלוננת שהינה עובדת מדינה ועל כך מצר. הנאשם אינו עובד ומסיבות אלה, כשאין לו עבר פלילי, הודאה מהירה ולקיחת אחריות נבקש להסתפק בענישה של מאסר מותנה וחתימה על התחייבות על מנת לא לסקל מציאת עבודה.

הנאשם:
אני לא התכוונתי אפילו. אני מצטער, לא התכוונתי, היינו חברים ואני לא התכוונתי. אני בן 36. אני גר ברהט. אני מובטל ורשום בלשכת התעסוקה.


גזר דין

  1. הנאשם הורשע על פי הודאתו במסגרת הסדר טיעון בכתב אישום מתוקן המייחס לו עבירה של התנהגות פרועה במקום ציבורי, עבירה לפי סעיף 216 לחוק העונשין, התשל"ז – 1977.
  2. בהתאם לעובדות כתב האישום המתוקן ביום 10.6.2013, בלשכת התעסוקה ברהט, התנהג הנאשם באופן פרוע בכך שצעק על פקידה במקום.
  3. במסגרת ההסדר הוסכם כי הצדדים יעתרו לעונשים של מאסר מותנה וחתימה על התחייבות להימנע מביצוע עבירה. עוד הוסכם כי המאשימה תוכל לעתור גם לעונש של קנס.
  4. בהתחשב בהודאת הנאשם, הודאה שיש בה משום קבלת אחריות וחסכון בזמן שיפוטי; בהתחשב בעובדה שהנאשם נעדר עבר פלילי; בהתחשב בנסיבות ביצוע העבירה ובנסיבותיו האישיות של הנאשם, אני מוצא לנכון לכבד את ההסדר. הסדר זה הינו סביר ומאזן נכונה בין האינטרס הציבורי לאינטרס האישי של הנאשם.

אציין עוד, כי מצאתי לאמץ את ההסדר גם בשים לב לעובדה שההסכמה העונשית בין הצדדים, שעמדה בבסיס ההסדר, נמצאת בגדרי מתחם העונש ההולם את האירוע מושא כתב האישום.
באשר לשאלת הקנס, סבור אני כי בנסיבות העניין, אין מקום להטיל עונש של קנס. מדבור בעבירה שנסיבותיה הן ברף הנמוך, עבירה שלא נעשתה מטעמים כלכליים או שגרמה לנזק כלכלי כלשהו.
5. אשר על כן, אני גוזר על הנאשם את העונשים הבאים:

א. 3 חודשי מאסר על תנאי, לתקופה של 3 שנים מהיום, שהנאשם לא יעבור את העבירה שבה הוא הורשע או עבירת איומים.
ב. הנאשם יחתום על התחייבות כספית על סך 5,000 ₪ ש לא יעבור את העבירה שבה הוא הורשע או עבירת איומים וזאת לתקופה של 3 שנים מהיום. אם לא תחתם ההתחייבות תוך 7 ימים, ייאסר הנאשם ליומיים.

זכות ערעור תוך 45 יום מהיום לבית המשפט המחוזי.

ניתן והודע היום ח' אדר ב תשע"ד, 10/03/2014 במעמד הנוכחים.

ד"ר יובל ליבדרו, שופט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: סאמי אלטורי
שופט :
עורכי דין: