ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אבו חמאד (בכר) נגד המוסד לביטוח לאומי :

09 מרץ 2014
לפני: כבוד הנשיאה ורד שפר

התובעת:
אמאל אבו חמאד (בכר)

נגד

הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי

החלטה

1. התובעת מתגוררת במעלה עירון, ו בהחלטה מיום 15.12.11 נאמר כי אם התובעת לא תיתן טעם המעוגן בתקנות, מדוע תיוותר התביעה בבית דין זה, יועבר התיק לבית הדין שלו הסמכות המקומית לדון בתביעה בהתאם לתקנות ביה"ד לעבודה (סדרי דין), התשנ"ב – 1991 (להלן: " התקנות").

2. ב"כ התובעת בתגובתו לא הכחיש את דבר מגורי ה של התובע ת במעלה עירון, אולם טען כי הסמכות המקומית לדון בתביעה נתונה לבית הדין בנצרת. לטענתו, התובעת עבדה בעת הרלוונטית בשירותי בריאות כללית בעיר נצרת בה התרחשה התאונה מושא התביעה, ובאותו מועד התביעה טופלה בסניף הנתבע בנצרת.

3. דין טענות ב"כ התובע ת להידחות , וזאת מהנימוקים שלהלן:

א. בהתאם להוראות תקנה 3(א)(8) לתקנות, מקום השיפוט בתובענה נגד המוסד לביטוח לאומי או גוף אחר שהמוסד לביטוח לאומי פועל בשמו – יהא בית הדין האזורי אשר באזור שיפוטו נמצא מקום מגוריה של התובע ת.
ב. אין חולק כי התובעת מתגורר ת כעת במעלה עירון, ושם התגוררה במועד הגשת התביעה לבית הדין. הסמכות המקומית נבחנת על פי מקום מגורי ה של התובע ת בעת הגשת התביעה וניהולה.
ג. מעיון במפת המחוזות עולה, כי מעלה עירון מצויה בתחום שיפוטו של בית הדין האזורי בחיפה.
ד. שיקולים בדבר הטיפול בעניינה של התובע ת אש ר נעשה בסניף זה או אחר של הנתבע אינם שוקלים משאין לבית דין זה סמכות מקומית לדון בתביעה.

4. אשר על כן, תועבר התובענה לבית הדין האזורי לעבודה בחיפה שלו נתונה הסמכות המקומית לדון בה.

ניתנה היום, ז' אדר ב תשע"ד, (09 מרץ 2014), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.


מעורבים
תובע: אבו חמאד )בכר)
נתבע: המוסד לביטוח לאומי
שופט :
עורכי דין: