ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אלבר שרותי מימונית בע"מ נגד אברהם סבח :

בפני כבוד השופטת גלית אוסי שרעבי

תובעת

אלבר שרותי מימונית בע"מ

נגד

נתבעים

1.אברהם סבח
2.הראל חברה לביטוח בע"מ

פסק דין

לפני תביעה בגין נזקי רכב התובעת עקב תאונה מיום 13.9.11.

אין מחלוקת לענין אחריות נהג הנתבעים לתאונה האמורה. הצדדים חלוקים באשר להיקף הנזק ובאשר לשאלת זכאות התובעת לקבלת דמי הנזק, לאור העובדה שרישיון הרכב איננו רשום על שם התובעת ואף חוות הדעת מופנית ל"אלבר ציי רכב".

בדיון שנערך בפני נחקר הנהג ברכב התובעת לענין אופי הנזק שנגרם לרכב התובעת בגין התאונה. כמו כן, הוגשו טופסי ההודעות על מקרי הביטוח מטעם הנהגים ותמונות הנזק ברכב התובעת, כפי שצולמו על ידי השמאי מטעמה.

לאחר שעיינתי בכתבי הטענות ונספחיהם, בעדות הנהג, במוצגים שהוגשו ובטיעוני ב"כ הצדדים, החלטתי כדלקמן:

1. בטופס ההודעה על מקרה הביטוח מטעם נהג התובעת, ת/1, צוין כי הנזק שנגרם לרכב התובעת הינו "שפשופים טמבון קדמי".
בטופס ההודעה מטעם נהג הנתבעים, נ/1, צוין כי "באתי להיכנס לנתיב לפני הרכב ושפשפתי אותו עם הפגוש האחורי". כמו כן, במכתב נהג הנתבעים מיום 21.1.13 נכתב כי הנזק ברכב התובעת עניינו בשריטה בפגוש הקדמי בלבד וכי בתמונות הנזק שצורפו על ידי התובעת קיימים נזקים שלא נגרמו בעקבות התאונה נשוא תיק זה.
גם במהלך חקירת נהג התובעת בפני ציין הוא כי הנזק היה רק בפגוש וסימן על גבי תמונות שמאי התובעת שריטה שנגרמה לרכב התובעת, אך לא מעיכה בכנף, כמופיע בתמונות אחרות.

2. לאור האמור, גם על פי העדות מטעם התובעת עצמה וגם לאור העולה מהודעת נהג הנתבעים, הנזק כתוצאה מהתאונה הינו זה המתייחס לשפשוף/שריטה בפגוש הרכב מימין ולא מדובר בפגיעה בכנף או בחלק אחר של רכב התובעת שצולם בתמונות השמאי.

3. עיון בחוות דעת שמאי התובעת, אשר צורף לכתב התביעה, מעלה כי ניתן לבודד עלות תיקון נזק זה ולחייב את הנתבעים בגין נזק זה בלבד בסך 440 ₪ בגין "כיסוי חיצוני, מגן קד'", כפי שצוין בחוות הדעת.

4. באשר לטענת הנתבעים להעדר יריבות עם התובעת, מחמת שרישיון הרכב, חוות דעת השמאי, חשבונית המוסך והשמאי מופנים לחברה אחרת – הנתבעים העלו בכתב הגנתם המפורט טענה כללית לענין העדר יריבות, אשר כלל לא פורטה כפי שפורטו טענותיהם האחרות. הם אף לא הגישו בקשה מקדמית לענין זה. הטענה הועלתה אך לאחר שנשמעה עדות נהג התובעת ובשלב הסיכומים. אכן, רישיון הרכב, חוות דעת השמאי, חשבונית המוסך וחשבונית בגין שכ"ט השמאי מופנים ל"אלבר ציי רכב בע"מ" בעוד התובעת בתיק דנן הינה "אלבר שירותי מימונית בע"מ". יחד עם זאת, אין מחלוקת כי הרכב שפרטיו בתביעה אכן היה מעורב בתאונה וניזוק. המסמכים האמורים, כאמור, מייחסים יריבות לחברת "אלבר ציי רכב בע"מ". בהינתן האמור, עתרה ב"כ התובעת לתיקון שם התובעת, מאחר שמדובר בטעות קולמוס. בנסיבות האמורות, לאור מועד העלאת טענת הנתבעים לענין זה ובשים לב להודעת ב"כ התובעת כי מדובר בטעות קולמוס בלבד בכתב התביעה, אני מתירה את תיקון שם התובעת ל"אלבר ציי רכב בע"מ" ח.פ. 512642281.

5. אשר על כן, אני מחייבת את הנתבעים, באמצעות הנתבעת 2, לשלם לתובעת, "אלבר ציי רכב בע"מ", סך 440 ₪ בלבד בצירוף הפרשי הצמדה מיום 28/09/11.
בשים לב לקבלת התביעה באופן חלקי בלבד ולאור תיקון שם התובעת, אינני מוצאת מקום לחייב הנתבעים בהוצאות נוספות.
זכות ערעור לבית המשפט המחוזי בתוך 45 יום.
המזכירות תמציא העתק פסק הדין לצדדים.
ניתן היום, ח' אדר ב תשע"ד, 10 מרץ 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אלבר שרותי מימונית בע"מ
נתבע: אברהם סבח
שופט :
עורכי דין: