ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין פיירי אפרמאין נגד סי-בר בע"מ :

ע"א 8293/12 - ו'

המערערים:
1. פיירי אפרמאין

2. דייויד אפרמיאן

3. מאייר אפרמיאן

נ ג ד

המשיבים:
1. סי-בר בע"מ

2. סעד רסולי

3. יצחק ברדריאן

4. נורולה חקשור

5. בנק מזרחי טפחות בע"מ

בקשה למחיקת סעיף מסיכומי המערערים ולהוצאת מוצגים

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

המשיבים 3-1 עותרים למחיקת סעיף מסיכומי המערערים (הסעיף ממוספר בספרה 3 אך למעשה מדובר בסעיף 9), הכולל לטענתם עובדות שאירעו לאחר מתן פסק הדין נשוא ההליך, ולהוצאת שני מוצגים (מוצגים 2 ו-4) מתיק מוצגיהם, שכן לפי הטענה אלו לא הוצגו בבית המשפט קמא.

בתגובה שהגישו הודיעו המערערים כי אינם מתנגדים להוצאת המוצגים האמורים, ובכך מודים הם למעשה כי מדובר בראיות שלא הוצגו בבית המשפט קמא. לעומת זאת מתנגדים המערערים למחיקת הסעיף האמור מסיכומיהם, בציינם כי יש לפרוש בפני בית המשפט "את התמונה העובדתית כולה".

ואולם משאין חולק כי מוצגים 2 ו-4 לא הוצגו בבית המשפט קמא לא רשאים המערערים להתייחס אליהם בסיכומיהם ולהפנות אליהם (ראו: הנחיה 7(ב) להנחיות נשיאת בית-המשפט העליון; ע"א 8320/09 אלחדד נ' שמיר (13.12.2010)). על כן ככל שהמערערים מבקשים להעלות טענות הנוגעות למוצגים אלו עליהם להגיש בקשה להוספת ראיות, ובגדרן לכלול את הטענות בעניין (ואילו בסיכומיהם רשאים הם לציין בלקוניות כי הוגשה בקשה להוספת ראיות).

הנה כי כן, מזכירות בית המשפט תשיב למערערים את סיכומיהם ואת תיק מוצגיהם והם יהיו רשאים להגיש סיכומים ותיק מוצגים מתוקנים בהתאם לאמור לעיל בתוך עשרה ימים ממועד המצאת ההחלטה. בתוך אותו מועד יהיו המערערים רשאים להגיש, אם יחפצו בכך, בקשה להוספת ראיות.

המערערים ישאו בהוצאות המשיבים 1-3 בסך של 1,500 ש"ח.

ניתנה היום, י"א באדר ב' תשע"ד (13.3.2014).

ליאת בנמלך

ר ש מ ת


מעורבים
תובע: פיירי אפרמאין
נתבע: סי-בר בע"מ
שופט :
עורכי דין: