ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עודי(אסיר) נגד משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר :

לפני כבוד השופט אברהם טל, סג"נ

העותר
אחמד עודי

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר
נוכחים:
העותר
ב"כ המשיב עו"ד שירלי צ'רניקר

פרוטוקול

העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגישה כתב תשובה.

העותר: עיינתי בכתב התשובה. יש עוד שני אסירים שיוצאים לחופשות בכפר עקב ואין איתם בעיה, הם יוצאים וחוזרים בזמן. נותרה לי יתרת מאסר של 9 חודשים.
מסרתי בדיקת שתן בחודש שעבר ומסרו לי שבדיקת השתן מלוכלכת ואני אף פעם לא לקחתי סמים וכל פעם בדיקות השתן היו נקיות, אמרו לי אולי האוכל לא בסדר, אולי לקחתי כדור לא נכון.
אני משלם מיסים למדינת ישראל.

החלטה

העותר מרצה עונש מאסר שישי למשך 25 חודשים בגין גניבת רכב ונהיגה בזמן פסילה והוא מבקש לצאת לחופשות.
המשיב מתנגד להוצאת העותר לחופשות וסומך התנגדותו על כך שהעותר לא חזר מחופשה בשנת 2005, במהלך מאסר קודם, במשך 67 יום, בכך שהוא אמור להיות במהלך חופשה בכפר עקב שקשה לפקח על תנועותיו שם ובבדיקת שתן חיובית שנלקחה ממנו ביום 20.2.14.
העותר טוען כי הוא משלם מיסים למדינת ישראל ומשכך מקום מגוריו נמצא בתחומי מדינת ישראל ויש לנהוג כלפיו כפי שנהגו באסירים אחרים שמתגוררים בכפרו, כאשר הותר להם לצאת לחופשות והם חזרו ללא בעיות.
באשר לבדיקת השתן, טוען העותר כי לא השתמש ואינו משתמש בסמים ואין אימות לבדיקה שכן תוצאות האימות טרם התקבלו.
עיון בפרטי האבחון והמיון של העותר מעלה כי ועדת האבחון סבורה שלמרות אי חזרתו של העותר מחופשה שניתנה לו בשנת 2005 היא מתרשמת כי אין עילה להגדיר את העותר כברחן.
באשר למקום שהייתו של העותר במהלך חופשתו, הרי מדובר בכפר שנמצא בתחומי מדינת ישראל ואינני רואה מקום לאפלות בין העותר לבין אסירים אחרים המתגוררים באותו כפר ושלהם אושר לצאת לחופשות.
באשר לבדיקת השתן שנערכה לעותר, הרי בדיקות שתן קודמות שנערכו לו נמצאו נקיות מסמים ובאם לא יתקבל אימות לבדיקה לפיו העותר השתמש בסמים, וזאת תוך 10 ימים מהיום, יוציא המשיב את העותר לחופשה בתנאים שייקבעו על ידי המשיב ו/או משטרת ישראל במהלך חודש אפריל 2014.

ניתנה והודעה היום, ג' אדר ב' תשע"ד, 5 מרץ 2014, במעמד ב"כ המשיב והעותר.

אברהם טל, שופט
סג"נ
קלדנית: ליאת ב.

הוקלד על ידי טלי שמואל


מעורבים
תובע: עודי(אסיר)
נתבע: משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר
שופט :
עורכי דין: