ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ויי.סי.די. מולטימדיה בע"מ נגד דויד חננאל :


בפני כבוד הרשמת קרן כ"ץ

מבקש

דויד חננאל

נגד

משיבה

ויי.סי.די. מולטימדיה בע"מ

החלטה

לפני מונחת בקשה לביטול החלטתי מיום 1/5/13, לפיה דחיתי את ההתנגדות בבקשה להארכת מועד, כיוון שהמבקש לא הפקיד את סכום ההוצאות שנקבע בהחלטה קודמת. כמו כן, מונחת תשובת המשיבה לבקשה ותגובת המבקש לתשובת המשיבה.

להלן יובאו עיקרי טענות המבקש:

  1. המבקש מבקש לבטל את ההחלטה הנ"ל משום שלטענתו לא הפקיד את ההוצאות שנקבעו בהחלטתי, כיוון שלא קיבל לידיו את ההחלטה מיום 15/4/13 שקבעה את ההוצאות. גם בתיק לא קיים אישור מסירה למבקש של החלטה זו.
  2. נטען, כי המבקש חויב בגובה פקדון גבוה שאינו יכול להפקידו.

להלן יובאו עיקרי טענות המשיבה:

  1. המבקש מטעה את בית המשפט כיוון שההחלטה בענין ההוצאות לא ניתנה ביום 15/4/13 אלא ניתנה בהחלטת הרשמת מיום 28/2/13.
  2. ההחלטה מיום 28/2/13 הינה החלטה שניתנה על ידי הרשמת לאחר הדיון בהתנגדות. על המבקש בעצמו היה לבררה בבית המשפט ומעבר לכך, החלטה זו הומצאה לב"כ המבקש לפי אישור מסירה שנמצא בתיק בית המשפט ביום 12/3/13.
  3. סכום ההוצאות שנקבע הינו ראוי ואינו גבוה בסך של 2,500 ש"ח ואין כל טעם ענייני בבקשה מדוע לא שולם סכום זה לאור העובדה שהמבקש ידע עליו לאור אישור המסירה הנ"ל.

במסגרת התגובה של המבקש לתשובת המשיבה לא התייחס המבקש לטענות הנטענות דלעיל, אלא טען כי המבקש נמצא במסגרת החריג לעקרון סופיות הדיון והפנה לאסמכתאות.

לגופה של ההחלטה:

  1. אכן צודקת המשיבה בטענתה, כי המבקש ידע על ההחלטה שחייבה אותו בתשלום ההוצאות. אכן ההחלטה שחייבה בהוצאות ניתנה ביום 28/2/13 ונמסרה כדין לב"כ המבקש על פי אישור המסירה המצוי בתיק ביום 12/3/13. המבקש בתשובתו לתגובה, אף לא הכחיש נושא זה.
  2. לא זו אף זו, בתיק לא קיימת כל החלטה שהיא מיום 15/4/13 ובוודאי שלא יהיה קיים גם אישור מסירה להחלטה שלא קיימת ולא ניתנה. לכן, צודקת המשיבה, כי המבקש מטעה את בית המשפט.
  3. אין בתיק גם כל החלטה על הפקדת פיקדון כתנאי למתן הרשות להגן וגם בענין זה הטעה ב"כ המבקש את בית המשפט.
  4. משלא נמצא כל הסבר בפי המבקש מדוע לא פעל על פי החלטתי מיום 28/2/13, אין כל טעם לבטל את ההחלטה מיום 1/5/13 והיא תיוותר על כנה.

לאור האמור לעיל, אני דוחה את הבקשה לביטול החלטתי מיום 1/5/13.
המבקש יישא בהוצאות בקשה זו בסך של 1,500 ₪ וישלמן למשיבה.
המזכירות תשלח החלטתי זו לב"כ שני הצדדים.

ניתנה היום, ג' אדר ב תשע"ד, 05 מרץ 2014, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ויי.סי.די. מולטימדיה בע"מ
נתבע: דויד חננאל
שופט :
עורכי דין: