ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מ"י נגד ברקוביץ מירל :

1

בתי המשפט

בית משפט לתעבורה ת"א - יפו

בש 002375/08

בפני:

כב' השופט מאיר דרורי

תאריך:

24/08/2008

בעניין:

מדינת ישראל

המבקשת

ע"י ב"כ עו"ד

לאה צוקרמן

נ ג ד

מירל ברקוביץ

המשיב

ע"י ב"כ עו"ד

מלמה

החלטה

ב"כ המבקשת ביקשה לעצור את המשיב עד תום ההליכים, זאת לנוכח העובדה כי המשיב נוהג באופן רצוף למרות שהוא יודע כי הוא פסול לצמיתות ולמרות שריצה עונש מאסר בגין עבירה דומה.

לטענת המאשימה אין אפשרות למנוע את נהיגתו של המשיב אלא באמצעות מעצר מאחורי סורג ובריח.

ב"כ המשיב מסכים כי יש ראיות לכאורה כי המשיב נהג בהיותו פסול מנהיגה וכן כי קיימת עילת מעצר, ברם לטענתו ניתן להשיג את מטרת המעצר באמצעים פחות דרסטיים, דהיינו במעצר בית מלא תוך פיקוח של אשתו ובנו של המשיב, זאת תוך הסתמכות על שני פסקי דין האחד בש"פ 08 /2227 גריפת נ. מ"י, מבית משפט עליון על יד כב' השופט דנצינגר, ב"ש 91369/08 מבית משפט מחוזי בתל אביב של כב' השופט גלעד נויטל, הקובעים כי יש להשתמש במעצר עד תום בעבירות תעבורה אך ורק במקרים קיצוניים ביותר.

בית המשפט מקבל את בקשת המבקשת זאת משום שמדובר בנהג אשר מנצל את מצב בריאותו וסבור כי עקב מצב בריאותו יכול להמשיך לנהוג למרות שנפסל לצמיתות ולמרות שהוטלו עליו עונשי מאסר בפועל זאת מתוך תקוה כי בית המשפט ירחם עליו ולא יטיל עליו עונש הכול בחובו מעצר או מאסר עקב מצבו הרפואי.

המשיב יודע כי מצבו הרפואי רעוע, לפיכך היה צריך לקחת זאת בחשבון ולא להעיז לנהוג כאשר הוא יודע שהוא פסול מנהיגה לצמיתות וכאשר עומד כנגדו מאסר מותנה. התנהגות המשיב מוכיחה כי הוא מתעלם לחלוטין מהחלטות בית המשפט וכי הוא סבור כי הוא יכול לעשות ככל העולה על רוחו לאור מצבו הרפואי.

לפיכך בית המשפט סבור כי כדי להבהיר למשיב כי חרף מצבו הרפואי מחובתו לציית להחלטות בית המשפט יש לעצרו עד תום ההליכים.

יתרה מזו, אשת המשיב אשר אמורה לפקח עליו ידעה כי אסור לו לנהוג וחרף זאת המשיב נהג, התירוץ כי עשה זאת משום שהנהג שהיה צריך להסיע אותו לא הגיע הוא לא רציני בלשון המעטה ואין בו כדי להצדיק נהיגה בזמן שהמשיב היה פסול לצמיתות. כמו כן התנהגות של אשת המשיב מוכיחה כי לא ניתן לסמוך עליה כאחת שתפקח על המשיב ותמנע ממנו לנהוג.

לפיכך, בית המשפט סבור כי זה המקרה בו יש לעצור את המשיב עד תום ההליכים גם על פי פסקי הדין שהגיש בא כוח המשיב.

זכות ערר כחוק.

ניתנה היום כ"ג באב, תשס"ח (24 באוגוסט 2008) במעמד הצדדים

מאיר דרורי - שופט

קלדנית:שני