ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יצחק בן עמי נגד זהבה בן עמי :

רע"א 8648/13 - א'

המבקש:
יצחק בן עמי

נ ג ד

המשיבים:
1. זהבה בן עמי

2. המוסד לביטוח לאומי

3. כונס הנכסים הרשמי

4. עו"ד יאיר כהן הנאמן לענייני החייב

בקשה לפטור מאגרה ועירבון

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

המבקש עותר לפטור מתשלום אגרה ומהפקדת עירבון בהליך שבכותרת.

בשים לב למהות ההליך - בקשת רשות ערעור על החלטה בה דחה בית המשפט המחוזי בירושלים את בקשתו של המבקש להחלת צו הפטר שניתן במסגרת הליך פשיטת הרגל שהתנהל בעניינו על חוב מזונות - כמו גם לנתונים המפורטים בבקשה, ניתן לצאת מנקודת הנחה כי מצבו הכספי של המבקש אינו מן המשופרים.

יחד עם זאת, הצדק עם המשיבים 3 ו-4, המתנגדים למתן פטור מלא אך אינם מתנגדים להפחתת שיעור העירבון, כי המבקש לא פרש תשתית עובדתית מלאה להוכחת מצבו הכספי. כך נעדרת הבקשה פירוט ההוצאות החודשיות של המבקש; לא הובהר בה כיצד נושא המבקש בעלויות ייצוגו המשפטי; תדפיס חשבון הבנק שצורף חלקי (ואף עולה ממנו כי למבקש יתרת זכות, הגם שאינה גבוהה). כן לא התייחס המבקש לאפשרות העומדת לו לגייס את סכום העירבון בעזרת סביבתו הקרובה, וממילא לא הרים את הנטל הנדרש בעניין זה.

אשר על כן אין מקום לפטור את המבקש באופן מלא מתשלום האגרה, ואף מבלי להידרש לסיכויי ההליך (לגביהם חלוקים גם המשיבים 3 ו-4 עצמם) אין מקום לפוטרו מהפקדת עירבון. עם זאת ראוי להפחית את שיעור האגרה והעירבון ולהעמידם על סכומים מתונים.

בנסיבות העניין תופחת האגרה לסך של 250 ש"ח, והעירבון יועמד על סך של 2,500 ש"ח. אגרה ועירבון כאמור ישתלמו ויופקדו בתוך 14 ימים ממועד המצאת ההחלטה לידי המבקש, ולא - יימחק ההליך או יירשם לדחיה, לפי העניין, ללא הודעה נוספת.

ניתנה היום, כ"ד באדר א' תשע"ד (24.2.2014).

ליאת בנמלך

ר ש מ ת


מעורבים
תובע: יצחק בן עמי
נתבע: זהבה בן עמי
שופט :
עורכי דין: