ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ראג'י נוייסר נגד מדינת ישראל :

רע"פ 1106/05

המבקש:
ראג'י נוייסר

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

בשם המבקש: עו"ד אליאס אבו-עטא

בבית המשפט העליון

החלטה

בכתב אישום שהוגש נגד המבקש לבית המשפט לתעבורה בנצרת (כבוד השופט דבור סאאב) נטען, כי ביום 6.3.03, בעת שנהג המבקש ברכבו, פגע בילד שהתקרב למעבר חצייה, והוא עזב את המקום מבלי להגיש עזרה לנפגע, ומבלי להשאיר פרטים או לדווח למשטרה על התאונה. בגין כל אלה ייחסה המשיבה למבקש עבירות של נהיגה ברשלנות, לפי סעיף 62(2) בצירוף סעיף 38(2) לפקודת התעבורה (נוסח חדש), התשכ"א-1961; אי-מתן זכות קדימה במעבר חצייה, לפי תקנה 67(א) לתקנות התעבורה, התשכ"א-1961 בצירוף סעיף 68 לפקודה; התנהגות הגורמת נזק, לפי תקנה 21(ב)(2) לתקנות התעבורה בצירוף סעיף 68 לפקודה; אי-הגשת עזרה לנפגע, לפי תקנה 144(א)(1)(2)(3)(4) לתקנות התעבורה בצירוף סעיף 38(2) לפקודה.

המבקש כפר בעובדות שיוחסו לו, וטען כי בעת התאונה לא היה כלל במקום בו התרחשה, ומכאן גרסתו לפיה היה הנהג הפוגע אדם אחר. בית המשפט לתעבורה דחה גרסה זו, והעדיף על פניה את גרסתם של עדי המשיבה, אשר התבססה, בין היתר, על עדותו של עורך דין אשר היה עד לתאונה ורשם את מספרה של המכונית הפוגעת.

בעקבות ההרשעה גזר בית המשפט למבקש ארבעה חודשי מאסר בפועל אשר ירוצו בעבודות שירות, ארבעה חודשי מאסר על תנאי, 15 חודשי פסילה בפועל, 16 חודשי פסילה על תנאי, וקנס בסך 2000 ש"ח.

על פסק דינו של בית המשפט לתעבורה ערער המבקש בפני בית המשפט המחוזי בנצרת (כבוד השופטים י' כהן, א' אברהם, ג' (דה-ליאו) לוי), אולם ערעורו נדחה.

בבקשה שבפני עותר המבקש למתן רשות ערעור, ובמסגרתה הוא שב ומלין כנגד הרשעתו. לשיטתו, בשל הסתירות שנתגלו בעדותם של עדי התביעה, היה על בית המשפט המחוזי להתערב בממצאי המהימנות שנקבעו בבית המשפט לתעבורה ולזכותו.

דין הבקשה להדחות. הלכה היא, כי בבואו לשקול מתן רשות ערעור, יבחן בית המשפט אם המקרה שבפניו מעלה שאלות משפטיות להן נודעת השלכה כללית, וככאלו הן מחייבות ליבון בפני ערכאת ערעור נוספת. עניינו של המבקש אינו נמנה על אלה, באשר הוא שב ומעלה סוגיות עובדתיות אשר נדונו בשתי ערכאות, ולא הוכחה עילה לשוב ולדון בהן בשלישית. יתרה מכך, לנוכח הראיות שהיו פני הערכאה הדיונית, סבורני כי לא היה מנוס מהתוצאה המרשיעה, וגם מטעם זה דינה של הבקשה להדחות.

אשר על כן, הבקשה נדחית, וממילא מתייתר הצורך להחליט בבקשה לעיכוב ביצועו של העונש.

ניתנה היום, כ"ח בשבט תשס"ה (7.2.2005).

ש ו פ ט


מעורבים
תובע: ראג'י נוייסר
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: