ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יצחק טובי נגד מדינת ישראל :

ע"פ 6935/04

כבוד השופט ס' ג'ובראן

כבוד השופטת א' חיות

המערער:
יצחק טובי

נ ג ד

המשיבה:
מדינת ישראל

ערעור על גזר דינו של בית המשפט המחוזי בחיפה, מיום 8.7.04, בתיק פ' 3030/04, שניתן על ידי כבוד השופט מ' נאמן

תאריך הישיבה:
א' באדר א' תשס"ה
(10.2.2005)

בשם המערער:
עו"ד יואל גולדברג

בשם המשיבה:

בשם שירות המבחן:
עו"ד שאול כהן

גב' אדווה פרויד

בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים פליליים

פסק-דין

השופט א' א' לוי:

המערער ואחר, שמעון טוויזר, תקפו בשנת 2003 סוחר שעה שיצא מביתו, במטרה לגנוב ממנו כסף שעל פי מידע שנמסר להם הוא נוהג לשאת עמו. המתלונן התנגד לתקיפה ובעקבות כך נאלצו המערער ושותפו להימלט מהזירה. באירוע נוסף מחודש יולי 2003, גנבו המערער ושמעון אופנוע-ים. באותו חודש גנבו השניים רכוש מתחנת דלק בחיפה, ובחודש אוגוסט של אותה שנה היה המערער מעורב ברכישת אקדח בו החזיקו הוא ושמעון שלא כדין. באירוע אחר קשרו המערער, שמעון ואחר, לשדוד אדם המחזיק כספת בביתו. לבסוף נטען, כי בחודש דצמבר 2002 שיכפלו המערער ואחר את מפתחה דירתה של אישה שהכירו, ובעת שהיא שהתה בעבודתה, הם פרצו לדירה וגנבו פריטי רכוש וכן סכום של כ-6,000 ₪.

בכל אלה הודה המערער במסגרת הסכם טיעון, מכוחו עתרה המשיבה לגזור לו 5 שנות מאסר בפועל, בעוד שבא-כוח המערער עתר להסתפק במאסר שלא יעלה על שנה וחצי. לאחר שהונח בפני בית המשפט תסקיר של שירות המבחן ונשמעו טיעוני הצדדים לעונש, נגזרו למערער 6 שנות מאסר, מתוכן 4 שנים בפועל והיתרה על-תנאי. בית המשפט הוסיף והורה על הפעלה של עונש מאסר מותנה בן שנה אחת, במצטבר, כך שהתוצאה הסופית היתה שהמערער נכלא ל-5 שנים.

הערעור מופנה כנגד העונש, ובנמקו אותו הדגיש בא-כוח המערער, עו"ד גולדברג, את רצונו של שולחו להיעזר בשירות המבחן חרף הסתייגויותיו של השירות; את חרטתו של שולחו, והעובדה שהוא פנה למשטרה מיוזמתו והודה במעשים בהם היה מעורב; את גילו הצעיר של המערער, ובעיקר את הסכנה שמאסר ממושך יחסל את הקריירה שלו ככדורגלן. כמו כן היפנה עו"ד גולדברג לשורה של פסקי-דין בהם תמך את עתירתו להקל בעונשו של המערער.

לא מצאנו מקום להתערב בעונש. המערער, חרף גילו הצעיר, נושא על גבו שורה של הרשעות פליליות קודמות, בגינן הוא אף נשא בעונשי מאסר. העבירות בהן חטא הפעם, שחומרתן אינה מוטלת בספק, מלמדות כי הוא לא למד את לקחם של ההליכים שהיו מנת חלקו בעבר, ונראה כי הוא מתקשה לסגל לעצמו אורחות חיים מהוגנות, ומכאן סכנתו לציבור. במצב זה, העונש שנגזר לו הינו עונש ראוי, ומדעתנו זו לא שינינו גם לנוכח העונש שנגזר לנאשם האחר בפרשה זו, דוד גלילוב.

ניתן היום, א' באדר א' תשס"ה (10.2.2005).


מעורבים
תובע: יצחק טובי
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: