ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין משה אוחנה נגד שירות בתי הסוהר :

רע"ב 1402/05

המבקש:
משה אוחנה

נ ג ד

המשיבים:
1. שירות בתי הסוהר

2. משטרת ישראל

עתירה למתן צו על-תנאי

תאריך הישיבה:
א' באדר א' התשס"ה (10.2.2005)

בשם המבקש:
עו"ד זאב וישניא

בשם המשיבים:
עו"ד מיכל צוק

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

המבקש עתר לבית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו בבקשה לאפשר לו השתתפות בטקס ברית המילה של בנו האמור להתקיים בביתו ביום 13.2.05. בקשתו נדחתה ובפניי בקשת רשות ערעור על ההחלטה.

המבקש עצור בגין עבירות חמורות ביותר, שיוחסו לו ולאחרים שהואשמו ביחד עמו ובהן רצח, נסיון לרצח, פציעה בנסיבות מחמירות ועוד. המשיב 1 מתנגד לצאתו של המבקש ולו גם בליווי וסומך את החלטתו על התנגדות משטרת ישראל, אשר על פי חוות דעתה המקצועית והמידע המודיעיני שברשותה, הוצאתו של המבקש לאירוע בביתו יוצר סיכון ממשי ורציני לחייו ולחיי המלווים אותו, וכן מקים חשש ממשי להתפתחות אירועים מסוכנת עקב נוכחותו במקום.
בית המשפט קמא שוכנע, כי התנגדות המשיב 1 מבוססת על האיזון הראוי בין הצורך לאפשר לעצורים יציאה לאירועים מסוימים לבין הצורך להבטיח את חיי העצורים וסביבתם.

לאחר שעיינתי במידע המודיעיני שהוצג לי במעמד צד אחד, ובחנתי את המשמעויות של היעתרות לבקשה, שוכנעתי כי בנסיבות הענין הנכונות של המשיב 1 לאפשר עריכת אירוע הברית בין כותלי בית המעצר מאזנת כראוי בין רצונו ושאיפתו המובנת של המבקש ליטול חלק בטקס הברית של בנו, לבין הצורך להבטיח את שלומו ושלומם של אחרים מפני סכנה לחייהם.

נוכח סירובו של המבקש להצעה, לא ראיתי עילה להתערב בהחלטתו של בית המשפט המחוזי.

אשר על כן הבקשה נדחית.

ניתנה היום, ב' באדר א' תשס"ה (11.2.2005).

ש ו פ ט ת


מעורבים
תובע: משה אוחנה
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: