ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אליעזר אפשטיין נגד בנק הפועלים :

רע"א 9165/04

המבקש:
אליעזר אפשטיין

נ ג ד

המשיב:
בנק הפועלים

בקשת רשות ערעור על פסק-דינו של בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו מיום 5.9.04 במסגרת ע"א 1282/04 שניתן על ידי כבוד השופטת ש' דותן

בבית המשפט העליון

החלטה

1. בפניי בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל-אביב מיום 5.9.04 (השופטת ש' דותן). בפסק דינו, דחה בית המשפט את ערעורו של המבקש על החלטת רשמת בית המשפט המחוזי בתל-אביב מיום 4.11.03 (הרשמת י' שיצר). בהחלטה זו דחתה הרשמת בקשה לבטל את פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל-אביב מיום 16.7.02 בת.א. 1745/02, אשר ניתן נגד המבקש ונתבעים נוספים בהיעדר הגנה.

2. על פי הנטען על ידי המבקש, היעדרותו מהדיון נבעה מכך שלא הומצא לו כדין כתב התביעה בתיק. רשמת בית המשפט דחתה טענתו זו, בין היתר, לנוכח עדותו של השליח אשר ביצע את מסירת כתב התביעה, כנטען על ידי המשיב. משנדחו טענותיו של המבקש כי בידו טענות הגנה טובות, דחתה הרשמת את הבקשה לביטול פסק הדין. ערעורו של המבקש לבית המשפט המחוזי נדחה אף הוא. בפסק דינה אימצה השופטת את הממצאים העובדתיים שנקבעו על ידי הרשמת וציינה שאף "לגופו של עניין – הגנתו של המערער קלושה ביותר".

3. מתוך הבקשה ליתן רשות ערעור, עולה כי טענתו המרכזית של המבקש נוגעת לכך שבית המשפט לא נדרש בהחלטותיו לבירור סיכויי הגנתו של המבקש. איני מוצאת לקבל טענה זו. סיכויי הערעור של המבקש נבחנו באריכות על ידי רשמת בית המשפט ואף בית המשפט המחוזי נתן עליהם דעתו. לנוכח האמור, השגותיו של המבקש, עניינן ביישום הדין בנסיבות המקרה ואין הן נוגעות לשאלה משפטית עקרונית החורגת מעניינם של בעלי הדין, העשויה להצדיק מתן רשות ערעור כמבוקש.

ניתנה היום, ט' בניסן תשס"ה (18.4.05).

ש ו פ ט ת


מעורבים
תובע: אליעזר אפשטיין
נתבע: בנק הפועלים
שופט :
עורכי דין: