ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין קוליקוב(אסיר) נגד משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר :

לפני כבוד השופט אברהם טל, סג"נ

העותר
יבגני קוליקוב

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר
נוכחים:
העותר
ב"כ המשיב עו"ד מוזי יצחקי

פרוטוקול

העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגיש כתב תשובה.

העותר: עיינתי בכתב התשובה. אני מוכן לתת בדיקות דם. לפני שנתיים התחלתי להשתמש בתרופות נגד אלרגיה, משך שנתיים נתנו לי טיפול, הביאו מומחה שבדק. הייתי בבדיקה בבית חולים קפלן, ונרשמה התייחסות הרופא אותה אני מגיש לבימ"ש. הוא רשם שם להמשיך להשתמש בטיפול. רופאת בית הסוהר כשהייתי חולה בדברים אחרים היא ביקשה לראות ידיים ורגליים, מזה היא הגיעה להחלטה שאני לא זקוק ולא משנה שעדיין המשכתי לקבל את הטיפול, אני אמרתי זה ממשיך וזה ירד מיום ליום פעמיים שלוש בשבוע, היא החליטה שאני בריא.
אני נמצא בסבב חופשות ובאחת החופשות קיבלתי התקף אלרגיה. ניגשתי לרופא כללי מחוץ לכלא. הם טוענים שאני אעשה את הבדיקות באופן פרטי.

ב"כ המשיב: אם העותר חולק על חוות דעת הרופאה שיביא חוות דעת פרטית וזאת כדי לסתור את חוות דעת רופאת היחידה.

העותר: אני מבקש ששב"ס יוציא אותי לבדיקה נוספת את אותו רופא מומחה שהוא ייתן חוות דעת אם להמשיך את הטיפול או לא, שב"ס מסרב לכך.

החלטה

העותר מרצה 15 שנות מאסר בגין הריגה והוא מלין על היעדר טיפול רפואי בבעיות אלרגיה מהן הוא סובל ומבקש להפנותו לרופא מומחה, כפי שהיה אצלו ביום 15.8.12, ואשר המליץ על טיפול בכדורים.
המשיב מתנגד להפניית העותר למומחה חיצוני וטוען כי בבדיקה פיסקלית שנערכה לו ביום 20.11.13 לא נמצאו ממצאי אלרגיה והעותר סירב לבצע בדיקות דם.
במהלך הדיון בפני הסכים העותר לבצע בדיקות דם ולאחר שיבצע אותן, במידה והתוצאות שלהן יעלו ממצאים של אלרגיה, יפנה המשיב את העותר לבדיקת מומחה לאלרגיה בבית החולים קפלן, או בבית חולים אחר, על פי החלטת רופא שב"ס.
בכפוף לאמור לעיל, אני דוחה את העתירה.

ניתנה והודעה היום, ז' שבט תשע"ד, 8 ינואר 2014, במעמד ב"כ המשיב והעותר.

אברהם טל, שופט
סג"נ
קלדנית: ליאת ב.

הוקלד על ידי ליאת בוסי


מעורבים
תובע: קוליקוב(אסיר)
נתבע: משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר
שופט :
עורכי דין: