ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אבו רמוז(אסיר) נגד משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר :

לפני כבוד השופט אברהם טל, סג"נ

העותר
עפיף אבו רמוז

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר
נוכחים:
העותר ובא כוחו עו"ד אמיר נבון
ב"כ המשיב עו"ד טל שילוני

פרוטוקול

ב"כ העותר: חוזר על העתירה.

ב"כ המשיב: מגישה כתב תשובה.

ב"כ העותר: עיינתי בכתב התשובה. מפנה לסעיף 4 א' לפרק ו' לפקנ"צ. כשאני מסתכל על הנחיות פרקליטות המדינה כאשר היא סוגרת תיקים, ברור מאליו שהכובע ששם פרקליט שסוגר את התיק מנקה את החשד כי התיק נסגר. מפנה לבג"צ 4539/92 (כבוד השופט חשין).
בעצם סגירת תיק במקום הזה מתבטל אותו חשד, לא מתקבל על הדעת שאדם יפעיל שיקול דעת ועל סמך שיקול הדעת שלו הגיע לידיעה שאם יגלגל את התיק לבימ"ש יזוכה אדם, לא יכול להיות ששמו של אדם מעל ראשו יונח כתם של חשד תמידי. התיק משנת 2007 נסגר. לא נפתחו תיקים מסוג זה, הם גרושים היום, ואין שום עניין.

ב"כ המשיב: אנו מחכים כרגע לחוות דעת של הגורמים בקהילה, אנחנו מניחים עד סוף החודש תתקבל תמונה יותר בהירה. פרט למניעת ועדת אלמ"ב אין מניעה נוספת. גם פקודת החופשות וגם נוהלי שב"ס מדברים על אינדיקציה לאלמ"ב.

ב"כ העותר: פניתי בעניין הזה חודשיים ימים.

החלטה

העותר מרצה 23 חודשי מאסר בגין עבירות רכוש והפעלת מאסר על תנאי והוא עותר לצאת לחופשות.
המשיב מתנגד להוצאת העותר לחופשות וסומך התנגדותו על הצורך בבדיקת ועדת אלמ"ב אם מן הראוי להגדיר את העותר כאסיר אלמ"ב לאור תיק חקירה בגין עבירת אלמ"ב שנפתח נגדו ונסגר בשנת 2010.
הבדיקה האמורה על ידי ועדת אלמ"ב אמורה להסתיים בקרוב ותוצאותיה, במידה ותהיינה שליליות מבחינתו של העותר, הן הגורם היחיד למניעת הוצאתו לחופשות.
לאור כל האמור לעיל, אני מורה למשיב להוציא את העותר לחופשה במהלך חודש פברואר 2014 אלא אם ועדת אלמ"ב תתנגד להוצאתו לחופשה, וזאת בתנאים שייקבעו על ידי המשיב ו/או משטרת ישראל ו/או ועדת אלמ"ב.

ניתנה והודעה היום, ז' שבט תשע"ד, 8 ינואר 2014, במעמד ב"כ הצדדים והעותר.

אברהם טל, שופט
סג"נ
קלדנית: ליאת ב.

הוקלד על ידי ליאת בוסי


מעורבים
תובע: אבו רמוז(אסיר)
נתבע: משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר
שופט :
עורכי דין: